IV Фестиваль сучасної драматургії "Драма.UA"
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--ada03e3446d3c34659f694fd32a3e7186fde913e/-covers-1018-original_1001655_634028896608156_210775530_n.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22-covers-1018-original_1001655_634028896608156_210775530_n.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27-covers-1018-original_1001655_634028896608156_210775530_n.jpg)
Цей фестиваль кардинально відрізняється від попереднього. По-перше, основна програма цьогорічного фестивалю – вистави. До нас приїдуть театри європейського рівня. Ми очікуємо приїзд вистави відомого польського режисерсько-драматургічного тандему Моніки Стженпки і Павла Демірського. Це зірки сучасної польської сцени. Їх приїзд був би однією з найяскравіших подій театрального сезону в Україні. З Росії приїде Павел Руднєв, один з найвідоміших театральних критиків. Вистави, що будуть на фестивалі - це обов'язково унікальні проекти різних національних сцен.
У нас дуже велика освітня програма, на яку приїдуть дуже цікаві і дуже відомі театральні професіонали. Такого рівня гостей ми давно не бачили в Україні. Це харизматичні люди, з якими просто приємно перебувати в одному просторі. Вони відкриті і готові ділитися досвідом і знаннями. Зокрема приїде Уве Гьосель, директор Міжнародного форуму Берлінських театральних зустрічей - одного з найповажніших театральних фестивалів Європи.
Ми і далі уважно слідкуємо за сучасним театром Західної Європи, а тому очікуємо гостей з Великої Британії, Німеччини та Швейцарії. З іншого боку, нам дуже важливо розуміти театр-сусідів. Поруч з нами дві великі театральні країни - Польща і Росія. Тому вони теж будуть репрезентовані на фестивалі. Також ми очікуємо гостей з Чехії, Словаччини, Румунії, Угорщини, Балкан. Ми сподіваємось, що широка географія фестивалю дасть більше розуміння театральних систем у інших країнах, зробить українців більш мобільними і гнучкими до співпраці.
Ну, і надзвичайно важливо для нас відкривати український театр і людей для європейського театру.
Зазвичай вистави будуть на дуже різну тематику. Але всі вони дуже сучасні, вони звернені у теперішнє і майбутнє. Це їх об'єднує. Це театри, які дуже відповідають своїй епосі.
Оксана Дудко