Iрина Цілик повернулась із подорожі на кінофестиваль «One Country One Film»
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--4399b127371a7a307055b9b66969bf4ea891ddb0/-covers-1023-original_grupove_foto_apsha.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22-covers-1023-original_grupove_foto_apsha.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27-covers-1023-original_grupove_foto_apsha.jpg)
Міжнародний кінофестиваль «One Country One Film» в Апша (Франція) – не з тих, престижних у всьому світі фестивалів, що мають червоні доріжки та грандіозні програми. Але його атмосфера була настільки особливою, що просто заворожила мене та продюсера нашого фільму Ігоря Савиченка. Відчувалося, що організатори у справжній французькій глибинці зробили все для того, аби було цікаво й затишно і глядачам (скажімо, розносити усім глінтвейн під час вечірніх показів просто неба – дрібничка, але ж яка мила!), і учасникам, кожен з яких представляв свою країну. За час фестивалю я тепло потоваришувала з іншими режисерами, які приїхали до Апша зі Швейцарії, Гаїті, Ірану, Непалу... Ми мали прес-конференції, жваві дискусії та інтерв’ю з глядачами (скільки було питань!), вели довгі розмови про особливості кіновиробництва в різних країнах (зокрема, ми з Ігорем довго розповідали про реалії української кінематографії), познайомилися з кількома французькими продюсерами, обмінялися з ними контактами та багато говорили про особливості ймовірної копродукції Франції та України. Єдиний приз фестивалю – «Приз глядацьких симпатій» – одержала короткометражна стрічка, що представляла В’єтнам; я сама внутрішньо голосувала за неї, і тому цілком поділяю думку зали. Але, загалом, у програмі було представлено чимало дуже неординарних, гідних уваги робіт. Повинна сказати, наш фільм «Помин» також було надзвичайно тепло прийнято аудиторією – французькі глядачі довго аплодували, потім підходили, розпитували, дякували…
Наостанок ми з організаторами вигадали чудову ідею: зібрати найкращу добірку представлених на фестивалі робіт та презентувати їх згодом в Україні.
Так чи інакше, над цим ще треба попрацювати. Але, будемо сподіватися, делегація One Country One Film таки доїде до нас зі своєю програмою, і вже Україна зможе зі свого боку проявити таку ж гостинність.
Ірина Цілик