Інфографіка. Як допомогти дитині адаптуватися після переїзду?
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--f2cde624d738a600aa273608d141eb848691f788/2016-11-24639_0_orig.png?content_type=image%2Fpng&disposition=inline%3B+filename%3D%222016-11-24639_0_orig.png%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272016-11-24639_0_orig.png)
Психологи Гуманітарного штабу підготували інфографіку з корисними порадами для батьків. Це прості, але ефективні правила поведінки для сімей, які змушені були покинути свої домівки на сході України й переїхати на безпечну територію. Як допомогти адаптуватися дитині на новому місці?
Відтворіть на новому місці атмосферу, схожу на домашню. Діти дуже прив’язуються до своїх іграшок, книг, плакатів, магнітиків. У подібних дрібницях для дитини міститься цілий світ.
Шукайте нових друзів. Багато дітей активно підтримують зв’язок зі старими друзями через соціальні мережі або телефон. Важливо, щоб дитина не йшла у віртуальний світ повністю. Необхідно налагодити реальне спілкування.
Забезпечте звичний ритм життя. Це стосується розпорядку дня, харчування, сну. Дотримуйтесь традицій і ритуалів, які заведені у вашій родині. Якщо вдома ви завжди вечеряли разом, проводили вихідні всією сім’єю, то продовжуйте це робити й після переїзду.
Разом із дитиною виберіть цікаві заняття. Це може бути спортивна секція або гурток, який дитина відвідувала вдома, або зовсім нове заняття. Організуйте цікаву екскурсію або похід у театр. У неформальній атмосфері діти легше йдуть на контакт, зав’язуються приятельські стосунки.
Не висувайте до дитини завищених вимог. Після переїзду успішність може знизитися, поведінка погіршитися. Приділіть дитині і її проблемам більше уваги. Якщо дитина зазнає труднощів у навчанні, зверніться по допомогу до шкільного психолога. Спеціаліст визначить, з чим пов’язані труднощі, і допоможе їх подолати.
Оточіть увагою й турботою. Важливо, щоб дитина ділилася з вами почуттями й переживаннями. Дім має стати для неї безпечним місцем. Дайте дитині зрозуміти, що ви завжди готові прийти на допомогу. Любіть і приймайте її такою, якою вона є.
Не відкладайте візит до психолога, якщо в дитини з часом не проходять розлади сну, глибокі напади депресії, агресія.