Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Їм потрібна наша підтримка: Фонд Ріната Ахметова передав бригадам швидкої допомоги тести на COVID-19

21.05.2020

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я України, на сьогодні понад 3800 медичних працівників захворіли на COVID-19. Це п’ята частина від загальної кількості всіх інфікованих. Особливо ризикують лікарі швидкої допомоги, які часто першими контактують з інфікованими. Тому Фонд Ріната Ахметова придбав і передав для семи обласних центрів екстреної медичної допомоги 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. У результаті первинну діагностику зможуть пройти приблизно 10 000 людей у Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій, Тернопільській, Чернівецькій, Житомирській та Рівненській областях.

«У переліку основних медичних потреб експрес-тести для виявлення коронавірусної інфекції займають одне з головних місць. І ми робимо свій внесок у гарантування безпеки лікарів на робочих місцях, надаючи засоби індивідуального захисту та тести. Допомогти тим, хто рятує життя, на сьогодні дуже важливе завдання, яке країні допомагає розв’язувати Фонд Ріната Ахметова. Крім того, Фонд продовжує шукати, знаходити та купувати на міжнародних ринках те, чого гостро потребує система охорони здоров’я України. Насамперед сучасну медичну апаратуру, яка відіграє вирішальну роль у врятуванні життя людей», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Вона нагадала, що за особистим рішенням Ріната Ахметова на боротьбу з коронавірусом було виділено 300 мільйонів гривень

За словами медиків у регіонах, на тести вони чекали з нетерпінням. Ця допомога як ніколи актуальна.

«Хотів би висловити подяку Фонду Ріната Ахметова за допомогу. Цих тестів вкрай потребують дуже багато наших працівників, особливо в сільській місцевості», – розповів керівник Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги Володимир Єленєв.

У Вінницькій області в боротьбі з коронавірусною інфекцією задіяно приблизно 2000 працівників швидкої допомоги. Турбота про них відіграє найважливішу роль.

«Я приєднуюся до слів подяки від усіх лікарів швидкої допомоги Вінницької області. Здоров’я медичних працівників має бути на першому плані, і така турбота про них Фонду Ріната Ахметова свідчить про те, що наша країна має майбутнє», – сказав голова Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги Анатолій Пірникоза.

Завдяки допомозі Фонду Ріната Ахметова тестування зможуть пройти й ті бригади медиків, які працюють на автомобілях, отриманих у рамках проєкту «200 швидких для України». Минулого року в українські лікарні в усіх регіонах країни роз’їхались 114 «реанімацій на колесах», 64 позашляховики і 22 неонатальні автомобілі, обладнані апаратами ШВЛ італійського виробництва. Сьогодні багато з цих швидких задіяні в боротьбі з епідемією коронавірусу.

«Для нас це було повною несподіванкою. Наш центр отримав п’ять автомобілів. Ще чотири працюють в інших районах області. Проблема із спецтранспортом – одна з ключових, і ці автомобілі дали змогу багато в чому її вирішити. Дуже приємно, що співпраця не припинилася, і ці тести – ще одна приємна для нас несподіванка», – сказав головний лікар Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Бортник.