Її фото з врятованими собаками облетіло світ: волонтерка Настя Тиха поділилася своєю історією з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--c946f09ec223b618e405054c29e2130c487436e3/%D0%A2%D0%B8%D1%85%D0%B0_1200%D1%85628.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Tyha_1200h628.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%25A2%25D0%25B8%25D1%2585%25D0%25B0_1200%25D1%2585628.jpg)
Фото, на якому дівчина в дублянці веде собак-інвалідів з Ірпеня до Києва, облетіло весь світ. Роботу американського фотографа Крістофера Окіконе опублікували у Wall Street Journal. Кадр став вірусним і у соцмережах. На знімку — 20-річна волонтерка Настя Тиха. Разом із чоловіком Артуром вони вивели й вивезли тоді 24 тварини. Після цього майже місяць рятували тварин в Ірпені, Бучі та Бородянці, ризикуючи життям.
«Ми евакуювалися з Ірпеня з усім нашим притулком. На цій фотографії я стою з 19 собаками. Вони розтягують мене в різні боки, бо фотограф не дає мені пройти. А гордо піднята голова — це я з ним сварюся, кажу: „Дай пройти“», — згадує Настя.
У Насті та Артура є мініпритулок, перетримка для хворих тварин із психічними особливостями та фізичними вадами. Евакуювали всіх. Допомогла волонтерка, з якою вони довго працювали: знайшла, де усім зупинитися та організувала машину. На шляху з міста підтримували інші люди: хтось тягнув візок із супермаркету з котами, хтось вів собак. Щоби дістатися транспорту, вони йшли пішки майже три години.
Потім Настя та Артур неодноразово поверталися, щоби рятувати тварин. За день до звільнення Ірпеня потрапили під мінометний обстріл — на щастя, залишилися живі. Наразі подружжя забирає собак із гарячих точок: Харкова, Миколаєва, є тварини з Маріуполя. Багатьох вдається влаштувати: якщо у перший місяць війни люди панікували та викидали тварин, наразі, навпаки, охоче беруть з притулків.
Той самий знімок, зроблений на шляху через зруйнований міст, зіграв важливу роль у долях собак з фото.
«Ця фотографія допомогла тваринам, їх почали розбирати. Усі вони тепер мешкають за кордоном. Собаки жили весь цей час в Україні й нікому не були потрібні. Завдяки фото їх помітили, і вони поїхали в родини», — ділиться Настя. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3Jw40nc
Свою історію Настя Тиха довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 30 000 історій.
Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом @civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001.