Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Хворі оприлюднили імена депутатів-пофігістів

13.09.2012

Сьогодні хворі на туберкульоз, СНІД та гепатити звернулися до Президента України Віктора Федоровича Януковича із проханням врятувати їхні життя, видавши спеціальне доручення виділити 1 млрд. гривень в бюджеті 2013 року на їх лікування. Під зверненням поставили підписи 117 громадських організацій.

«Ми сподівалися, що принаймні перед виборами депутати прислухаються до десятої частини свого електорату, які сьогодні інфіковані. – говорить Дмитро Шерембей, ВІЛ-інфікований, Голова Дорадчої ради спільнот з питань доступу до лікування в Україні. – Але, на жаль, лише 32 депутати погодилися відмовитися від своїх привілеїв на користь звичайних українців. За останні 1,5 роки я втратив 10 знайомих мені людей, яких гепатит з’їв заживо, як з’їдає наразі Україну політична байдужість навіть у передвиборчих перегонах».

1 мільярд гривень – це лише третина від суми, яка щороку виділяється на санаторно-курортне лікування та оздоровлення чиновників. 1 мільярд гривень виділила нещодавно Держава для встановлення відеокамер на виборчих дільницях. 1 мільярд гривень – це цілком конкретна сума коштів, яка врятує життя понад 100 тисячам смертельно-хворих українців у 2013 році.  

«Сьогодні ми показали справжнє обличчя кожного депутата, – звернулася до присутніх Олена Кучерук, хвора на гепатит С. – Ми принесли 450 медичних масок, на кожній з яких написали ім’я або депутата «альтруїста», готового відмовитись від частини своїх депутатських привілеїв, чи «пофігіста» – який обіцяє покращення лише з екранів телефізорів та бігбордів».  

Активісти зібрали більше 6 тис. підписів хворих на гепатит С українців, і передали їх Віктору Януковичу, разом із відкритим листом, адже за всі роки незалежності Держава не виділяла жодної копійки на лікування гепатиту С, залишаючи цих людей помирати.

Хочемо нагадати, що в червні стартувала громадська кампанія «Депутат-альтруїст». Найбільші громадські організації України, що опікуються хворими на ВІЛ, гепатит та туберкульоз,  звернулися особисто до кожного народного депутата України із закликом відмовится від частини своїх депутатських привілеїв, передавши ці кошти хворим.

На сайті в режимі он-лайн іде відслідковування реакції депутатів на звернення від пацієнтів. Депутати, що дають письмову позитивну відповідь, одразу переходять з колонки «пофігіст» до колонки «альтруїст». Величезні білборди з фотогрфіями хворих в масках з’явилися на всіх центральних площах столиці.

На прес-конференції, яка відбулася сьогодні, хворі оприлюднили списки імен депутатів-«пофігістів», які проігнорували прохання своїх виборців.

 

Після прес-конференції пацієнти принесли лист до Адміністрації Президента, де його зустрів Юрій Павленко. «Президент завжди опікувався проблемами хворих українців, - сказав пан Павленко. - Позиція Президента України щодо необхідності повного фінансування програм по ВІЛ/СНІД та забезпечення 100% потреб хворих на туберкульоз та гепатит є незмінною. Ваше   звернення буде оперативно опрацьоване і передане на розгляд Президенту України, враховуючи розпочатий бюджетний процес та необхідність швидкої реакції. Нагадаю, що наразі вже діє Доручення Президента стосовно забезпечення ліками всіх ВІЛ-позитивних українців. Глава держави вважає за необхідне затвердити спеціальні програми по лікуванню туберкульозу та гепатиту, заходи по профілактиці цих хвороб, розуміючи нагальний характер цих питань».

   

Додаткова інформація:    

В Україні сьогодні: 9.5% населення інфіковано ВІЛ, туберкульозом та вірусними гепатитами. Це 4 мільйони 184  тисячі українців.   234 832  українців живуть з ВІЛ-інфекцією. Щодня ВІЛ-інфекція вражає 58 українців.

449 201 українців інфіковані та мають активний туберкульоз. 12 000 помирають щороку від цієї хвороби. Щодня в Україні туберкульоз уражує 102 людини.

3 500 000 українців інфіковані гепатитами.

За 20 років Україна вже втратила 369 780 тисяч громадян від цих епідемій.  

Якщо рахувати сім’ї та родичів людей, які мають ці захворювання, то цифра уражених епідеміями сягає близько 12 млн. 150 тис., що становить 26% населення України.  

Контактна особа:Бойко Інна, +38050 381 96 00, inna.b@ucab.org.ua