Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Хочеться знову торкнутися рідної землі»: історія Аліє з Мелітополя у спецпроєкті «1000 днів. Тисячі історій» Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

26.11.2024

«Жити під окупацією я не зможу» — сказала Аліє своїй подрузі 23 лютого 2022 року. А на завтра почалася війна. Стиснувши кулаки і долаючи страх, вона поїхала шукати автозаправку.

 

Історія Аліє з Мелітополя — одна з тисяч. Знайомимо із деякими героями спецпроєкту «1000 днів. Тисячі історій» Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Більше історій за посиланням: https://bit.ly/4hEmYsp

 

Залишити місто Аліє з родиною не встигла, адже Мелітополь захопили вже 25 лютого.

 

«Ми знайшли сховище в інституті садівництва. Там перебувало десь 50 людей. Спали на піддонах. Було дуже холодно. Хлопці спорудили буржуйку», — розповідає Аліє.

 

Крим — історична батьківщина Аліє, на пів острові у неї багато родичів. Вони запрошували її до себе, але їхати з однієї окупації в іншу вона не захотіла. Згадує, що тільки коли дісталася Запоріжжя, змогла знову дихати на повні груди.

 

«Мої рідні один раз втратили батьківщину, у 1944 році. Коли дозволили повернутися, дідусь повів мене місцями свого дитинства. Я побачила те, що зробила радянська влада з нашими мечетями, будинками, надгробками… Пробачити це ми не зможемо», — говорить Аліє.

 

Зараз вона живе у Полтаві. І зізнається, що дуже хоче знову повернутися додому — доторкнутися до рідної землі, з'їздити на могилу батька та обійняти матір. Історія Аліє — тут: https://bit.ly/3CDYI9R

 

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова містить вже понад 120 тисяч історій про війну. Це найбільша у світі колекція історій мирних людей, які постраждали від війни росії проти України. Розкажіть свою історію на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.