Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ХХIII Генеральна конференція та ХХVIII Генеральна Асамблея IСОМ у Ріо-де-Жанейро

30.08.2013

11-17 серпня 2013 року в Ріо-де-Жанейро відбулися Генеральна конференція та Генеральна Асамблея Міжнародної ради музеїв, в яких взяли участь близько двох тисяч музейних працівників та осіб, які тією чи іншою мірою пов’язані із музейною справою, із понад ста країн світу. Тема цього найбільшого світового музейного форуму була окреслена формулою «Музеї (пам'ять + креативність) = Соціальні зміни».

Робота представників української делегації у складі 10 осіб з Києва, Донецька, Севастополя і Львова була досить активною і дієвою. Окрім участі у пленарних засіданнях, обговоренні звіту та виборах нового керівного складу ІСОМ чи не вперше на засіданні регіонального об’єднання ІСОМ EUROPE відбулася презентація національного Українського комітету ІСОМ та проекту «1914-2014. Від війни імперій до діалогу культур» (робоча група – Роман Чмелик, Катерина Чуєва, Зеновій Мазурик). Усі присутні учасники з національних комітетів європейських країн дуже схвально відгукнулися про саму ідею та з певним ентузіазмом обіцяли різноманітну підтримку у його підготовці та реалізації. Позитивним результатом можна вважати згоду Європейського ІСОМ виступити партнерами та провести своє чергове засідання під час реалізації згаданого проекту у Львові в листопаді наступного року.


Досягненням і наслідком активної позиції та роботи представників нашої делегації є також факт, що вперше за час існування ІСОМ України його представницю пані Катерину Чуєву було обрано до Президії ІСОМ EUROPE.

По підготовці організації та реалізації проекту «1914-2014. Від війни імперій до діалогу культур» проведено двосторонні переговори з президентами або представниками делегацій національних комітетів ІСОМ Молдови, Румунії, Польщі, Литви, Естонії, Бельгії, Люксембургу, Хорватії, Грузії та Вірменії.


Результатом переговорів є домовленість про робочу тристоронню зустріч ІСОМів України, Румунії та Молдови в Бухаресті в другій половині жовтня 2013 року.

Загалом, необхідно відзначити надзвичайно активну і продуктивну роботу української делегації, яка була зауважена і оцінена як вищим керівництвом ІСОМ, зокрема його Президентом доктором Гансом Мартіном Гінцом, так і керівництвом та членами регіонального об’єднання ІСОМ EUROPE.

Роман Чмелик, директор Музею етнографії та художнього промислу

Інституту народознавства НАН України у Львові