Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Харківський Літмузей відкрив «книгу»

23.06.2014

Харківський літературний музей розпочинає роботу з дитячою та підлітковою аудиторією

21 червня за підтримки грантової програми «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Харківський літературний музей відкрив дитячий освітньо-розважальний центр «Книга», орієнтований на дітей та підлітків.

Основна ідея центру – відкрити книгу для дітей, дати їм відчути радість читання. У центрі музейні педагоги використовуватимуть новітні освітні методики, щоб навчити розуміти художній текст та показати, що сучасні музеї – це цікавий спосіб дозвілля.

Центр «Книга» являє собою невелике за площею, добре обладнане приміщення, що вміщатиме до 15 відвідувачів одночасно. Музейні інтерактивні заняття будуть розраховані як на групові відвідування і роботу з педагогом, так і на індивідуальні візити родин з дітьми.

На відкритті був присутній Микола Скиба, член Експертної Ради грантової програми «і3», культурний аналітик та фахівець музейної справи.

–       Перш за все мені сподобався колектив музею. Вони дійсно не виправдовуються, а шукають можливості. І ці можливості до них приходять! – ділиться своїми враженнями Микола Скиба. – Відкриття центру «Книга» – це, з одного боку, промоція читання, а з іншого – класна музейна практика. Музей навчає, розважаючи. І робить це ненав’язливо. Музейникам вдалося зачепити інтереси і дітей, і дорослих. Програму відкриття було побудовано на властивій кожній людині цікавості до інших країн і мрій про подорожі. Саме тому перша виставка для маленьких відвідувачів має назву «Гарячий тур навколо світу: видатні твори дитячої літератури». Експозиція становить собою своєрідний фантастичний портал – спосіб переміщення у просторі й часі, який пропонує здійснити подорож у різні країни світу та дізнатися про місцевих письменників. Ставки зробили на добре перевірену класику – твори Антуана де Сент-Екзюпері, Астрід Ліндгрен, Сельми Лагерлеф, Льюїса Керролла, Туве Янссон та інших. На цих книжках виросло не одне покоління. Тому байдужим ніхто з присутніх не залишився. Бачив, що навіть дорослі не могли просто стояти поруч, а весь час намагалися брати участь у творчих завданнях разом з дітьми. За дві години центр зібрав більше 100 людей – батьків та дітей різного віку. На жаль, дощова погода загнала всіх усередину, адже планувалося багато активностей у садку. Тим не менше, відбулося кілька майстер-класів. Діти складали орігамі, робили гірлянди, жонглювали, відгадували загадки, дивилися виставу у театрі тіней. Усі завдання були побудовані навколо сприйняття довкілля через світ книги. Таким чином, музейники вдало використали свій літературний потенціал. Це гарний приклад для багатьох музеїв, як з незначними ресурсами робити великі та цікаві проекти.

Найближчим часом в освітньому центрі «Книга» відкриються та працюватимуть виставки:


• червень–серпень «Гарячий тур навколо світу: видатні твори дитячої літератури»;
• вересень–листопад «Музейон: цікавіше, ніж просто література»;
• грудень 2014 р. – січень 2015 р. – «Різдвяні янголи».

На дітей 6–12 років чекають від понеділка до суботи з 10:00 до 18:00!

Адреса: вул. Фрунзе, 6 (Ст. М. «Пушкінська»).

Телефонуйте: (057) 706–25–79.