Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова підбив підсумки роботи за три місяці

06.11.2014

Сьогодні, 6 листопада, відбувся прес-брифінг Римми Філь, координатора Гуманітарного штабу Ріната Ахметова, під час якого підбито підсумки роботи за три місяці. Штаб було створено 6 серпня для надання максимальної допомоги жителям Донецької й Луганської областей, які постраждали внаслідок бойових дій. Основні напрями, за якими працює Гуманітарний штаб: надання гуманітарної, медичної та адресної допомоги, допомога дітям, евакуація та розміщення вимушених переселенців.

«Наше завдання — працювати там, де найважче, де люди найбільше потребують допомоги. Таке завдання поставив засновник Штабу — Рінат Ахметов, — розповіла Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу. — Уже три місяці ми ведемо системну роботу, допомагаючи мирним жителям. Під опікою Штабу опинилися сотні тисяч людей, які постраждали через конфлікт на Донбасі: яким потрібно було тікати, яким ніде було жити за межами зони АТО, і ті, хто залишився там і гостро потребує продуктів, медичної допомоги. Так, Штаб евакуював майже 35 тисяч людей і забезпечив житлом майже 7000 осіб. Штаб доставив на Донбас понад 800 тисяч продуктових наборів для 500 тисяч сімей, тобто для понад мільйона людей. Приблизно 20 тисяч осіб отримали медичну допомогу. Це допомога медикаментами й обладнанням лікарням, адресна допомога, аптечки для матері та дитини, для людей похилого віку, складне лікування. І Рінат Ахметов готовий допомагати своїм землякам стільки, скільки це буде необхідно. Тому Штаб у листопаді розширює свою діяльність — ми запускаємо окрему медичну програму, адже згідно з Гуманітарною мапою потреб і ситуацією в Донецькій і Луганській областях, найбільш гострою є потреба в медикаментах. Штаб також доставить ще 500 тисяч продуктових наборів на Донбас, розширивши географію й охопивши міста зі складною гуманітарною ситуацією».

У жовтні в окремий проект, з особистої ініціативи Ріната Ахметова, було виділено допомогу дітям віком до двох років, які перебувають у зоні АТО. За попередніми підрахунками Штабу, таких дітей приблизно 40 тисяч, і всі вони мають специфічні потреби — у дитячому харчуванні, у засобах гігієни, у спеціальних медикаментах, які не можуть забезпечити їхні батьки. На сьогодні до регіону доставили 28 тисяч дитячих наборів. У Штабі повідомляють, що готові до відкриття нових центрів видавання допомоги в листопаді, що дозволить допомогти більшій кількості дітей. За жовтень-листопад до регіону доставлять додатково 60 тисяч дитячих наборів.