Гуманітарний штаб допомагає жителям Бахмутського району
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--eeb49c9d2b0ccf27353fd93c0a981883db5e3983/2018-03-30161_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222018-03-30161_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272018-03-30161_0_orig.jpg)
Віра Григорівна – серед тих, хто регулярно отримує допомогу від Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Одна з десятків тисяч людей, які виживають завдяки їй. Все життя Віри Григорівни пройшло в Жованці Бахмутського району, 37 років пропрацювала тут вихователем дитячого садка, тут поховала чоловіка. Покидати рідний дім з початком воєнних дій пенсіонерка не захотіла – в цьому рішенні її підтримав син: навіщо й куди їхати з рідного дому? У серпні 2016-го вони потрапили під обстріл і ледь встигли сховатися в підвалі – лише на їхній вулиці розірвалося понад тридцять мін. Коли вибралися назовні, виявилося, що в будинку немає вікон, дверей і знесло половину даху. Відновлювали житло усім світом, сусіди не покинули в біді.
А через півроку, в березні 2017-го, знову був мінометний обстріл. Жінка зізналася, такого жаху вона не переживала ні до, ні після. Здавалося, що стався жахливий землетрус. Коли перестало трясти і звуки вибухів вщухли, Віра Григорівна разом із сином вибралася з підвалу нагору. Їхній будинок горів, навколо – воронки від розірваних снарядів. Полум'я було такої сили, що про гасіння навіть не йшлося. Мати й син стояли та плакали, дивлячись на те, як їхній рідний дім перетворюється на попелище. Будинок відновленню не підлягає, побудувати новий – коштів немає. Залишилася лише прибудова, крихітна літня кухня розміром 3 на 4 метри. Віра Григорівна намагається займатися господарством, хоча від нього мало що залишилося. Вижити в таких тяжких умовах допомагає продуктова допомога Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Лише в Бахмутському районі за час роботи Штабу видано приблизно 200 тисяч наборів виживання.