Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Гуманітарні рейси Ріната Ахметова доставлять у січні півмільйона продуктових наборів на Донбас

09.01.2015

Сьогодні, 9 січня із Дніпропетровська до Донецька виїхав перший цьогоріч гуманітарний рейс Ріната Ахметова. Перша колона машин доставить сьогодні для мирних жителів регіону 260 тонн продуктів — цукор, макарони, крупи, вівсяні пластівці. Всього ж упродовж січня Штаб планує відправити на Донбас 8000 тонн продуктів для формування 500 000 гуманітарних наборів.

«Для Штабу вкрай важливим є виконати цей план після блокування гуманітарного рейсу батальйонами наприкінці грудня — населення Донбасу, ті незахищені категорії мирних жителів, яким допомагає Гуманітарний штаб Ахметова, чекають цієї допомоги, — коментує Максим Ровінський, волонтер Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. — І це те завдання, яке поставив перед штабом Рінат Ахметов, — максимально допомогти мирному населенню. За таких великих обсягів гуманітарного вантажу Штаб жорстко стежить за якістю продуктів у наборах — всі вони сертифіковані, на кожній пачці перевірено термін придатності. Штаб працює тільки із перевіреними постачальниками. Щодо кільки — це, наприклад, одна з найкращих торгових марок («Аквамарин»). В умовах зими Штаб планував замінити рибні консерви на тушонку й у такий спосіб збільшити калорійність наборів, але блокування вантажів у грудні завадило цьому».

Напередодні відправлення рейсу Гуманітарний штаб Ріната Ахметова направив листа із повідомленням про склад рейсу, кількість і номери машин до МВС, ДАІ, Генерального Штабу, СБУ, Міністерства оборони, ДСНС, Штабу АТО, до Дніпропетровської ОДА. Машини йдуть із необхідним пакетом документів і протоколом прозорості.

Перед відправленням вміст фур і супровідна документація були перевірені представником батальйону «Дніпро-1» у присутності ЗМІ. В’ячеслав Печененко, командир батальйону «Дніпро-1»: «Ми все перевірили. Вміст машин відповідає всім документам. Це дійсно продукти першої необхідності — цукор, крупа, макарони — для мирних жителів. Вантаж у нашій присутності опломбовано, і далі він буде рухатися без доглядів».

Після прибуття на стадіон «Донбас Арена» на кожну одиницю гуманітарної допомоги буде наклеєно стікери «Благодійна допомога. Не для продажу», потім продукти розфасовуються у 14-кілограмові пакети. У складі кожного — цукор, борошно, соняшникова олія, крупи, макаронні вироби, консерви м’ясні та рибні, згущене молоко, печиво, кукурудза.

Допомога призначена найбільш незахищеним категоріям мирних жителів Донецької й Луганської областей.