Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Гуманітарна ситуація в зоні загострення конфлікту

01.02.2017

Рінат Ахметов спрямував усі необхідні ресурси на порятунок мирних жителів населених пунктів у зоні бойових дій. Про це сьогодні під час прес-брифінгу в ІА «Українські новини» заявила координаторка Гуманітарного штабу Римма Філь.

«У зв’язку із ситуацією, що загострилася, Рінат Ахметов поставив перед нами завдання – не допустити гуманітарну катастрофу й допомогти вижити мирному населенню. Ситуація вимагає об’єднання всіх зусиль, щоб допомогти на лінії фронту. Спільними зусиллями Гуманітарного штабу, Метінвесту і ДТЕК ми надаємо оперативну допомогу, якої вкрай потребують люди, щоб не допустити гуманітарну катастрофу», – повідомила Римма Філь.

Гуманітарний штаб. Екстрена допомога

Штаб Ріната Ахметова вже доставив в Авдіївку 10 тонн продуктів для мирних жителів. Це крупи, макарони, паштет, горох, соняшникова олія, цукор, чай, кава, вода й одноразовий посуд для організації МНС гарячого харчування. Ще партію продуктів Штаб Ахметова направляє в Бахмутський і Слов’янський райони для евакуйованих із зони конфлікту мирних жителів (за останніми даними там перебувають приблизно 800 осіб).

Гуманітарний штаб. Системна робота

Паралельно з наданням екстреної допомоги Штаб продовжує регулярно постачати набори виживання на Донбас. Вчора автоколона привезла продукти до Донецька. Сьогодні вранці відправили ще одну колону в Маріуполь – для подальшого довозу допомоги жителям лінії зіткнення. У зв’язку з обстрілами третину пунктів видавання в Донецьку тимчасово зупинили роботу, інші – перейшли на режим роботи в надзвичайній ситуації.

Щодня надходять повідомлення про поранення мирних жителів. Всього, за нашими попередніми даними, з 29 січня поранення дістали не менш ніж 18 мирних жителів в Авдіївці, Макіївці, Донецьку, Мар’їнці. За останні дві доби тільки в Авдіївці було поранено 5 мирних жителів. Один із них перебуває на амбулаторному лікуванні, 2 – у лікарні в Дніпрі. Інформація ще щодо 2 постраждалих зараз уточнюють. Штаб готовий надати допомогу в лікуванні всім мирним жителям, які постраждали під час загострення конфлікту.

ДТЕК

З 29 січня й досі виведені з ладу дві останні лінії електропередачі в Макіївці, одна з них також живить Авдіївку, інша – Авдіївку й Донецьку фільтрувальну станцію.

Відтоді Авдіївка, Авдіївський коксохім і Донецька фільтрувальна станція повністю знеструмлені. Місто без світла, тепла і води. Донецька фільтрувальна станція забезпечує водою, крім 16 тисяч жителів Авдіївки, частину Донецька, Ясинуватої, а також жителів Красногорівки, селищ Верхньоторецьк, Василівка, Спартак.

«Сьогодні о 12:04 ми отримали дозвіл на роботу, було надано «зелений коридор». 30 хвилин тому перші три бригади ДТЕК виїхали на місце, щоб виявити всі ушкодження. Але я побоююся двох чинників: ми досі не знаємо обсягів пошкоджень, а вони можуть бути значними. Також можливі несанкціоновані порушення «зеленого коридору». Я дуже сподіваюся, що умови припинення вогню порушені не будуть. І ми зможемо виконати всі необхідні роботи з відновлення енергозабезпечення заводу та міста. Ремонтні роботи триватимуть у кращому разі до кінця світлового дня. Якщо не відновимо сьогодні, то обов’язково зробимо завтра», – сказав Ігор Маслов, директор із дистрибуції електроенергії «ДТЕК Енерго».

МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ

Авдіївський коксохімічний завод (АКХЗ), що входить до Групи Метінвест, розташований на лінії розмежування і з початку бойових дій постійно зазнає обстрілу. Його зупинка може призвести до гуманітарної катастрофи в місті. У результаті останніх обстрілів, які пошкодили лінії електропередач, підприємство знеструмлено і перебуває в стані гарячої консервації. У разі якщо в батареях не вдасться підтримувати необхідну температуру, запустити їх повторно вже не вийде.

«Ми пережили важкі події, було знеструмлено завод за температури –20. Щоб дати тепло на Авдіївку й не розморозити опалювальну систему міста нам довелося вивести в консервації три батареї – 6, 7 і 8, знизивши виробництво коксу втричі. Але якби ми це не зробили, то, за розрахунками енергетиків, від моменту відключення до повної заморожування системи минуло б усього 6 годин. Місто не існує без заводу, завод не існує без міста. Це єдина система, єдине водо- й енергопостачання. Тому ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти працездатність нашого комбінату. Але ми б не впоралися самі. Заклик Ріната Ахметова надати допомогу Авдіївці було почуто моментально. У ситуації загострення всі активи оперативно пропонують допомогу. Повним ходом йде закупівля матеріалів для відновлення руйнувань», – розповів Муса Магомедов, генеральний директор Авдіївського коксохімзаводу.

Місто й підприємство пов’язані один з одним усіма комунікаціями, включно навіть каналізацію. У разі повної зупинки АКХЗ під загрозою опиниться опалення багатоквартирних будинків Авдіївки.