Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Гуманітарна допомога для переселенців у Кураховому

26.02.2016

898 переселенців, з яких 121 осіб – діти до 35 місяців, у Кураховому отримали продуктові набори. Допомогу доставила мобільна бригада Штабу Ріната Ахметова.

Раніше в місті працював стаціонарний пункт видавання допомоги від Гуманітарного штабу. Але в січні 2016 року Штаб перейшов на ефективніший формат роботи – тепер у більшості міст на підконтрольній території Донбасу допомогу доставляють мобільні бригади. У Кураховому «мобільні» волонтери побували вперше.

За весь час роботи Гуманітарного штабу в місті було видано 29 320 продуктових наборів. Допомогу отримали найбільш соціально незахищені категорії переселенців – люди похилого віку, інваліди, багатодітні сім’ї, одинокі батьки.

«Курахове розташоване за 30 кілометрів від лінії фронту, але водночас живе цілком нормальним життям. Звуки стрільби і вибухів тут можна почути лише здалеку. Проте, у місті відчувається напруга, страх, тривожність, – розповідає Євгенія Рзаєва, керівник напряму «Гуманітарна допомога» Штабу Ріната Ахметова. – З літа 2014 року в Курахове масово втікали жителі сусідніх сіл і міст: Мар’їнки, Красногорівки, Олександрівки, Старомихайлівки. Ці населені пункти розташовані на самій лінії зіткнення й постійно наражаються на обстріли. Жити там, як і раніше, дуже небезпечно, тому переселенці не можуть повернутися додому й залишаються в Кураховому, ближче до рідних місць. Ми розуміємо, як їм важко, і продовжимо надалі надавати допомогу».

Нагадаємо, проект мобільних бригад було запущено у травні 2015 року. Станом на 26 лютого 2016 року мобільні бригади волонтерів видали понад 103 тисячі продуктових наборів.