Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Ганна Веселовська про допрем’єрний перегляд вистави «Витівка Великого Мертвіарха»

05.08.2014

31 липня за сприяння Фонду Ріната Ахметова в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок ім. Марійки Підгірянки відбувся допрем’єрний показ вистави для дорослих «Витівка Великого Мертвіарха» за п’єсою бельгійського драматурга Мішеля де Ґельдерода. Член Експертної ради грантової програми «і3» та театральний критик Ганна Веселовська мала нагоду побачити виставу на власні очі. 

 - Вистава «Витівка Великого Мертвіарха», що відбулася в Івано-Франківському театрі ляльок  ім. Марійки Підгірянки, представляє інтерес передовсім зверненням до драматургії практично невідомого в Україні бельгійця Мішеля де Гельдерода – містичного та пророчого автора. Плануючи цей твір до постановки, театр, ймовірніше за все, не передбачав, наскільки актуальними виявляться окремі сценічні епізоди, як точно вони кореспондуватимуть з сьогоднішніми подіями у нашій країні. 

Роботу театру не можна назвати бездоганною: вистава вийшла дещо громіздкою і, на мою думку, їй поки не вистачає чітких смислових акцентів. Разом з тим, режисером Володимиром Підцерковним знайдено загальне нестандартне сценічне рішення – поєднання «живого плану» і великих ростових ляльок, яке дозволило відтворити химерний світ драматурга. Окремо варто відзначити роботу художниці Каріни Чепурної, яка придумала і втілила у ляльках та декораційних елементах цей пророчий текст. Насамкінець зазначу: вистава при народженні, тобто на першому перегляді, який бачила я, – це немовля. Сподіваюся, на момент показу широкій публіці, тобто на початок наступного сезону вона «подорослішає».