Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонду Ріната Ахметова — 17 років. Наймасштабніша приватна гуманітарна ініціатива в Україні святкує день народження

15.07.2022

Вже 17 років Фонд Ріната Ахметова робить все можливе, щоби надавати допомогу та підтримку тим, хто потребує її найбільше. Наразі Фонд є наймасштабнішою приватною гуманітарною ініціативою в Україні. У його активі — десятки проєктів і програм різних напрямів, а діяльність Фонду відома як в Україні, так і за кордоном.

«Для мене благодійність — це насамперед вміння почути чужий біль. Це вміння розділити чужий біль. Це відкритість і, звичайно, націленість на результат. Мій благодійний Фонд та усі бізнеси зараз зосереджені на одному – допомагати людям вижити. І все, що в моїх силах, я роблю й буду для цього робити», — зазначає Засновник Фонду Рінат Ахметов.

За 17 років роботи допомога та інформаційна підтримка від Фонду Ріната Ахметова охопили майже 25 млн людей – це більше, ніж кожен другий мешканець України.

За 17 років роботи Фонд допоміг вижити понад 11 млн людей.

Фонд Ріната Ахметова приділяє значну увагу протидію сирітства та підтримці дітей: 

- за програмою «Рінат Ахметов – Дітям» за 17 років підтримку отримали понад 5 мільйонів дітей;
- понад 10 тисяч дітей було всиновлено українцями завдяки проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству-ні!». 

Більше 30 проєктів у сфері охорони здоров'я стали особливо масштабними та по-справжньому національними, зокрема: 

- проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» Фонду Ріната Ахметова допоміг вижити 1,9 млн людей. На таку допомогу було витрачено понад 0,5 млрд гривень;
- проєкт «Рінат Ахметов – Порятунок Життів. 200 швидких для України» допоміг понад 1,9 млн людей;
- у рамках проєктів «Рак виліковний» та «Зупинимо туберкульоз в Україні» більше 500 тисяч громадян України пройшли обстеження на обладнанні від Фонду.

Від початку війни психологічну допомогу від Фонду Ріната Ахметова отримали 88 тисяч жителів України. Задля цього 250 психологів пройшли навчання Фонду з курсу «Травма війни». 

Музей «Голоси Мирних»‎ Фонду Ріната Ахметова збирає наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни, починаючи з 2014 року. Архів Музею налічує вже 25 тисяч історій з перших вуст.