Фонд Ріната Ахметова вітає з Міжнародним днем прояву спонтанної доброти!
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--c90329d4081708e94ac82a06b83a5b8953209765/17647_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%2217647_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%2717647_0_orig.jpg)
Сьогодні традиційно у світі відзначають Міжнародний день прояву спонтанної доброти.
Доброта – це прояв поваги, турботи, любові та небайдужості до людей, які поруч. Коли ми творимо добро, то даруємо тепло своєї душі, щоб інші стали щасливішими. Доброта – це здатність чути, розуміти, допомагати, підтримувати, співчувати та співпереживати іншим.
Добрим бути легко й дуже приємно – так вважають юні експерти, діти. Восени до Всесвітнього дня доброти, у рамках програми Фонду Ріната Ахметова «Сирітству – ні!» була проведена Майстерня добрих справ для дітей, яких взяли на виховання в сім’ї. Діти презентували свої уявлення про доброту та в чому вона проявляється.
«Добрі справи – це щось не завжди складне, але завжди безкорисливе, – переконана 13-річна Аліса Сноз. – Можна привезти тваринам корм і пледи. Я так робила нещодавно з подругою. А ще можна брати участь у благодійних акціях і марафонах. Іноді навіть можна комусь просто порадити чи подати руку – це теж добра справа. Добру справу треба робити від душі. Не завжди може вийти, як ви цього хотіли. Але головне – щоб людині, для якої ви робите добро, було приємно. І тоді вам теж стане світліше на душі».
Психологи зазначають, що саме у віці 3–5 років діти починають переживати, радіти, сумувати разом із дорослими. Саме в цьому віці формуються емоції: любов, ніжність, чуйність, співчуття. Виховувати добротою дитячі серця просто: читайте дітям казки, робіть добрі справи спонтанно, доводьте власним прикладом, що чуйність і щирість стосовно інших дарують відчуття щастя й радості.
Незабаром Фонд Ріната Ахметова представить скарбничку добрих справ, створену юними майстрами, у формі скретч-карток. Тому стежте за новинами на порталі «Сирітству – ні!», а також за публікаціями на сторінці в соціальній мережі Facebook.
А які добрі справи роблять ваші діти?