Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова та МОЗ запускають онлайн-навчання для медиків, які працюють з апаратами ШВЛ

19.05.2020

Фонд Ріната Ахметова, Міністерство охорони здоров’я України та Асоціація анестезіологів запускають онлайн-навчання для медиків, які працюють з апаратами штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Відповідний Меморандум про співпрацю було підписано в Києві 19 травня 2020 року.

До програми онлайн-навчання увійшли цифровий серіал «Як працюють апарати ШВЛ», який уже подивилися понад 130 тисяч разів, а також програма вебінарів для лікарів-анестезіологів та інших медиків, які беруть участь у боротьбі з епідемією коронавірусу. Ці вебінари Фонд Ріната Ахметова проведе спільно з МОЗ за підтримки Асоціації анестезіологів України.

– Онлайн навчання сьогодні активно розвивається в усьому світі, зокрема у сфері медицини. Епідемія коронавірусу прискорила цей тренд. У нинішніх умовах дистанційне навчання – необхідність. Тисячі лікарів в українських державних лікарнях отримують доступ до нового обладнання, яке закуповують фонди, бізнес, держава. Наприклад, Фонд Ріната Ахметова закупив 200 апаратів ШВЛ для державних опорних лікарень у різних регіонах України, і частину з них уже встановлено на місцях. Зараз саме від роботи ШВЛ залежить порятунок життів пацієнтів з ускладненнями від коронавірусу. І медики в опорних лікарнях мають швидко освоїти роботу на новому обладнанні. Із самого початку пандемії Фонд працює в тісній координації з МОЗ. І сьогодні ми підписали Меморандум про співпрацю з МОЗ і Асоціацією анестезіологів. Ця угода дасть змогу запустити реальний освітній проєкт для лікарів і медперсоналу, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусом, – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, за підсумками підписання Меморандуму, розповів про ситуацію в країні з коронавірусом та про значення нового спільного проєкту Фонду та МОЗ, зокрема.

– Коли в Україну прийшов коронавірус, медична система не була готова для боротьби з хворобою. На той час не було засобів індивідуального захисту в достатній кількості, не було повної готовності інфекційних лікарень для такої кількості хворих, яку ми спостерігали в західних країнах. Карантинні заходи дали свій ефект, нам вдалося уникнути пікового навантаження на українську медичну систему. На сьогодні кількість задіяних ліжок не перевищує 12%. Державі потрібен був час, щоб максимально включитися в ситуацію, перерозподілити кошти, почати фінансування та закупівлю всього необхідного. Дякую бізнесу та волонтерам, які почали допомагати в боротьбі з коронавірусною хворобою. Дякуємо Фонду Ріната Ахметова за той внесок, який він зробив і продовжує робити. Зокрема, за закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів і за пропозицію такого онлайн-курсу нашим лікарям, анестезіологам, реаніматологам, які безпосередньо в різних частинах нашої країни надають допомогу, – сказав міністр.

Президент Асоціації анестезіологів, доктор медичних наук Сергій Дубров розповів, чому апарати ШВЛ незамінні в інтенсивній терапії та наскільки важливим є правильне використання всіх можливостей цього обладнання:

– Значення апаратів ШВЛ у лікуванні критично хворих складно переоцінити. Дякуємо Фонду й за матеріальну допомогу, і за освітню. Далеко не кожен лікар, що живе в регіонах, може ознайомитися з роботою сучасної апаратури. І саме такі освітні програми дають змогу донести ці знання практично до всіх лікарів.

Перша онлайн-конференція відбудеться 21 травня. Упродовж трьох годин лікарям-анестезіологам і персоналу відділень інтенсивної терапії опорних державних лікарень розкажуть про передовий світовий досвід у лікуванні COVID-19 і як ефективно застосовувати апарати ШВЛ. Експертами на конференції виступлять завідувачка кафедри інфекційних захворювань НМУ ім. О. О. Богомольця, професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України Ольга Голубовська, Перший проректор НМУ ім. О. О. Богомольця, доктор медичних наук, професор Юрій Кучин, лікар-анестезіолог відділення РЕВХ Олександрівської клінічної лікарні м. Києва Андрій Висоцький і професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ ім. О. О. Богомольця, доктор медичних наук, президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.

Фонд Ріната Ахметова одним із перших в Україні запустив проєкт у дистанційній медицині. Це було восени 2013 року, коли чотири протитуберкульозні диспансери Донецької області отримали від Фонду системи телезв’язку з Обласною клінічною туберкульозною лікарнею Донецька. Це дало змогу отримати консультації висококваліфікованих медиків і почати шлях до одужання більш ніж тисячі хворих.

Засновник Фонду Рінат Ахметов направив на боротьбу з коронавірусом в Україні 300 мільйонів гривень. Докладніше про допомогу Фонду читайте в оглядовому матеріалі за посиланням.