Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова привіз до України 300 000 експрес-тестів на коронавірус

31.03.2020

Сьогодні 300 000 експрес-тестів на коронавірус, закуплених Фондом Ріната Ахметова, прибули вантажним бортом із Китаю до Борисполя.

Усі тести Фонд Ріната Ахметова передасть Міністерству охорони здоров’я для діагностування COVID-19 у всій Україні. Їх доставили до України за підтримки Офісу Президента України. Це найбільша партія діагностичних матеріалів у рамках програми Фонду з боротьби з коронавірусом в Україні. Найближчим часом Фонд передасть ще 20 000 подібних тестів.

– 300 000 експрес-тестів уже в Борисполі. У переліку медичних потреб, який МОЗ передав Фонду Ріната Ахметова, тести поряд з апаратами штучної вентиляції легенів були відзначені як перший пріоритет. Своєчасне тестування та виявлення хворих – один із головних інструментів у боротьбі з епідемією. Засновник Фонду поставив завдання якнайшвидше допомогти країні та закупити мінімум 300 тисяч тестів і мінімум 200 апаратів ШВЛ. Фонду вдалося розв’язати це складне завдання та почати доставляти тести й обладнання упродовж декількох днів. Це внесок Ріната Ахметова в боротьбу з епідемією, – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Рінат Ахметов направляє 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для допомоги країні він об’єднав усі ресурси: благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM. Зокрема, додатково буде придбано як мінімум 200 апаратів штучної вентиляції легенів та інше обладнання для порятунку людей.

Крім того, представники команди Ріната Ахметова включаються в роботу обласних штабів із боротьби з коронавірусом у Донецькій, Луганській, Львівській та Івано-Франківській областях. А також у роботу штабів у містах присутності групи SСM – у Запорізькій і Дніпропетровській областях. Ці штаби створено за розпорядженням Президента України.

Фонд Ріната Ахметова ще в лютому, за особистим рішенням Засновника, першим у країні відреагував на світовий виклик загрози пандемії коронавірусу. Уже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19: висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Фонд також придбав і передав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі округи країни за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закуповує аналізатори експрес-тестів на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них.