Фонд Ріната Ахметова почав навчання за проектом «Наставництво»
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--4daaf90f2851360bce63bdcaccef7fbe0cae7d4e/15965_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%2215965_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%2715965_0_orig.jpg)
30 травня, у Маріуполі, почали навчати для команди психологів і соціальних працівників, які надалі стануть тренерами проекту Фонду Ріната Ахметова «Наставництво». Триденне навчання проводить Благодійний фонд «Одна надія», чия методологія роботи з дітьми-сиротами успішно впроваджується в Україні упродовж останніх 8 років.
«Завдання цього курсу навчання – підготувати тренерів для майбутніх наставників. Надати повну інформацію про те, хто такі наставники, у чому їхні основні функції, і якими є особливості роботи з дітьми-сиротами. Наставниками стануть тільки спеціально підготовлені люди, які пройдуть ретельний добір і отримають психологічні консультації для роботи з вихованцями інтернатів та дитячих будинків. Головне завдання наставника – допомогти дитині реалізуватися в самостійному житті за межами інтернату», – розповіла Вікторія Чагалян, менеджер проекту «Наставництво».
Проект «Наставництво» Фонду Ріната Ахметова передбачає розвиток у дитини-сироти її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємин і практичних навичок у різних сферах. Наставники будуть працювати у Святогірську й Маріуполі з дітьми-сиротами від 12 до 18 років за трьома напрямами: допомога в навчанні, профорієнтація й соціалізація.
«У центрі уваги проекту Фонду Ріната Ахметова «Наставництво» – дитина і її потреби. Ми ретельно добираємо кадри, навчаємо фахівців, щоб майбутні наставники, психологи, соцпрацівники стали однією командою, яка готова допомагати дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, у навчанні, соціалізації та профорієнтації», – сказала Вікторія Чагалян.