Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова почав безкоштовно діагностувати туберкульоз за допомогою цифрового флюорографа

20.03.2013

Сьогодні, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня), в Києві стартувала традиційна щорічна акція фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» з безкоштовної діагностики туберкульозу. В рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» фонд надає можливість жителям і гостям Києва зробити безкоштовну флюорографію і отримати консультацію лікаря-фтизіатра. Перевіритись можна в пересувному цифровому флюорографі, який у 5-10 разів менше опромінює людину у порівнянні з традиційними плівковими апаратами. Таке обстеження дає можливість раннього виявлення захворювання легень, включаючи туберкульоз, а також інших патологій грудної клітки. Виявлення хвороби на ранніх стадіях допомагає вчасно призначити лікування, що є запорукою успішного одужання.

 

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» вже четвертий рік поспіль реалізує ініціативу з безкоштовного обстеження на мобільному флюорографі. Вона показала свою ефективність у виявленні підозри на туберкульоз у місцях скупчення представників «груп ризику», зокрема, на вокзалах. Наприклад, у минулому році протягом 2-х тижнів було виявлено 14 випадків туберкульозу, серед яких 10 – активної форми. Тільки сьогодні за півдня роботи флюорографа обстеження пройшли 67 людей, виявлено 2 рецидиви туберкульозу, у 3-х людей залишкові зміни після захворювання, поставлено один діагноз «пневмонія».

 

 

«Ми пропонуємо всім, хто з різних причин не може потрапити до лікаря, скористатися цією можливістю і обстежитись, зробити скринінг грудної клітки. Адже це гарний спосіб на ранній стадії виявити хворобу легень, включаючи і туберкульоз. А якщо ж когось турбує довготривалий кашель більше 3-х тижнів – це повинно стати сигналом, що вам потрібно звернутися до вашого сімейного лікаря. Роль профілактики дуже важлива, адже легше попередити хворобу, ніж потім з нею боротися», – зазначила Марія Маковецька, керівник відділу адвокації, комунікації і соціальної мобілізації програми «Зупинимо туберкульоз в Україні».

 

 

Анонімне, швидке і безкоштовне обстеження може пройти кожен бажаючий. Цифровий флюорограф буде працювати в Києві з 9:00 до 18:30 за такими адресами: 

  • 19 і 20 березня – Південний залізничний вокзал (вул. Георгія Кирпи);

  • 21, 23 і 24 березня – біля Головпоштамту (вул. Хрещатик, 22);

  • 22 березня – біля Солом’янської районної держадміністрації (просп. Повітрофлотський, 41);

  • 25 і 26 березня – автостанція «Дачна» (просп. Перемоги, 142);

  • 27 і 28 березня - центральний автовокзал (просп. Науки, 1/2)

 

 

Більше інформації про захворювання можна дізнатись на порталі www.stoptb.in.ua, а також за телефоном Всеукраїнської гарячої лінії з питань туберкульозу 0 800 503 080 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

За додатковою інформацією, а також з приводу фото- і відейзйомки звертайтесь, будь ласка, за телефоном 050-358-12-75, Ольга Захарченко, [email protected]

 
Прес-служба
фонду Ріната Ахметова

«Розвиток України»

Тел. + 38 044 502 52 12