Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова підвів підсумки творчого конкурсу есе «Один день»: оголошено переможців

27.10.2021

Фонд Ріната Ахметова визначив переможців творчого конкурсу есе «Один день». За час його проведення Фонд отримав 1842 роботи від школярів із різних куточків Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей. Двадцять чотири з них були визнані журі конкурсу кращими.

«Конкурс «Один день» – один із проєктів Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, мета якого зберегти свідчення очевидців про день, коли для них  почалася війна. Усе це робиться для переосмислення важливості миру та заради мирного майбутнього країни», – розповіла керівниця проєктів Фонду Оксана Іщук. 

Творчий конкурс проводився у рамках Меморандуму про співпрацю між Фондом Ріната Ахметова та Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Експертна рада визначила 150 найкращих есе, які були передані на розгляд журі. Кращі роботи будуть розміщені на порталі Музею «Голоси Мирних», а переможці конкурсу незабаром отримають чудові призи від Фонду: ноутбуки, мобільні телефони і набори відеоблогера. Не залишаться поза увагою й учителі, які організовували та мотивували своїх вихованців. 

Після детального оцінювання кожної роботи фіналіста, журі оголосило результати.  Призові місця розподілилися таким чином:

1 місце:
1. Горемикін Ілля, селище Лисичанське (Луганська область);
2. Драгун Антоніна, Лисичанська спеціалізована школа № 27 (Луганська область);
3. Севастьянов Давид, Політехнічний ліцей-школа, Вугледар (Донецька область);
4. Шинкарьова Катерина, Кондрашівський ліцей, село Велика Шапківка (Харківська область).

2 місце:
1. Кононенко Анастасія, Опорна школа № 13, Лисичанськ (Луганська область);
2. Манойло Софія, Спеціалізована школа № 3 з поглибленим вивченням окремих предметів, Маріуполь (Донецька область);
3. Мігаль Ганна, Маріупольська школа № 34 (Донецька область);
4. Кравченко Аліна, село Золотарівка (Луганська область);
5. Саєнко Лілія, Шандриголівська школа (Донецька область);
6. Турченко Софія, Запорізька спеціалізована школа-інтернат «Січовий колегіум» (Запорізька область);
7. Сухобрус Вадим, Запорізький НВК № 67 (Запорізька область);
8. Жургур Дмитро, Харківський НВК гімназія-школа № 24 (Харківська область).

3 місце:
1. Пошелюзна Катерина, Авдіївська опорна школа № 2 (Донецька область);
2. Бідюк Єлизавета, Мелітопольський ліцей-інтернат (Запорізька область);
3. Воронкова Алла, Селидівська загальноосвітня гімназія (Донецька область);
4. Лавренова Анастасія, Опорна школа, Красногорівка (Донецька область);
5. Неліпа Владислав, Мар'їнська опорна школа № 1 (Донецька область);
6. Рєзник Олександр, Харківський ліцей № 141 (Харківська область);
7. Селекенова Ангеліна, Спеціалізована школа з поглибленим вивченням окремих предметів №4, Маріуполь (Донецька область);
8. Тараненко Данило, Слов'янський педагогічний ліцей (Донецька область);
9. Подолянюк Аміна, Пісочинський ліцей «Мобіль» (Харківська область);
10. Мазитова Дар'я, Височанський ліцей № 2 (Харківська область);
11. Ушканець Данило, Опорна школа, Красногорівка (Донецька область);
12. Попова Валерія, НВК Михайлівської сільської ради (Запорізька область).

Коментуючи роботу журі, начальниця відділу роботи з обдарованою молоддю Інституту модернізації змісту освіти МОН України Світлана Мистюк зазначила:

– Це не просто роботи – це людські долі, життя, історії, які пропущені через серце. Напевно, це був найскладніший вибір у моєму житті при оцінюванні робіт. Вирізнити якусь окрему роботу – неможливо. Вони всі – унікальні. Це сторінки новітньої історії України, які ще не перегорнуті.

- Дякую кожному учаснику конкурсу. Ми вражені таким величезним відгуком – Фонд отримав майже дві тисячі есе! Усі роботи дуже сильні, глибокі, й обирати переможців нам було неймовірно складно. Над багатьма есе ми плакали. Мені зустрілися слова Ліни Костенко «…моє дитинство, вбите на війні». І справді, есе за рівнем зовсім не дитячі, хоч і написані школярами. Без емоцій, без співпереживання читати їх неможливо. Загальне, що є у всіх цих роботах, – оптимізм, любов до життя та віра в майбутнє без війни», – говорить член журі, головний редактор проєктів Фонду Ріната Ахметова Ольга Гук.

– Для мене, як для ведучого новин із досвідом більш ніж 20 років, важливі були, звісно, факти. Але перш за все я звертав увагу на емоційність. Багато есе викликали сльози. Кожен із авторів пережив страшні моменти дитячого життя, тому зробити вибір було надзвичайно важко, – сказав амбасадор Фонду Ріната Ахметова і член журі, відомий ведучий телеканалу «Україна» Ігор Пупков.

У ході  проведення конкурсу Фонд Ріната Ахметова отримував численні відгуки як від  школярів-учасників, так і вчителів, які надихали їх на написання робіт. 

– Дякую за те, що такі конкурси дозволяють учням дізнатися більше про себе та про життя інших людей, пережити найсильніші емоційні пориви та потрясіння, які роблять їх більш сильними й мудрими, зрозуміти, що життя кожного з них пов'язане з життям своєї країни. Це найважливіше! – поділилася Олена Дрантусова, вчителька з Харківської гімназії №43. 

«Голоси Мирних. Музей Фонду Ріната Ахметова» – це простір, де жителі Донбасу можуть розповісти свою історію без страху й докору. Розповісти, щоб звільнитися від тягаря мовчання і дати можливість людям у всьому світі зрозуміти розумом і відчути серцем увесь біль постраждалих від воєнних дій мирних жителів. Мета Фонду на найближчі роки – 100 тисяч свідчень Мирних, п'ять тисяч із яких уже зібрано.