Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав експрес-тести медикам швидкої допомоги Рівненської області

20.05.2020

Бригади швидкої допомоги Рівненської області отримали від Фонду Ріната Ахметова 2200 експрес-тестів для виявлення коронавірусу.

«Медики швидкої допомоги прийняли на себе основний удар, оскільки першими виїжджають  до хворих на COVID-19, ризикуючи здоров'ям і навіть життям. Тому Фонд Ріната Ахметова закупив і передав 20 000 експрес-тестів бригадам швидкої допомоги в семи регіонах України. Їх отримали близько 10 000 працівників Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, в тому числі Рівненської області», – розповіла Оксана Іщук, менеджер проєктів та програм Фонду.

Вона нагадала, що сфері екстреної медицини приділяється особлива увага в роботі Фонду Ріната Ахметова. Минулого року реалізований унікальний проєкт «200 швидких для України». Загалом за півроку державні медустанови в усіх регіонах вперше за 28 років незалежності країни одержали 200 спецавтомобілів з найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Сьогодні багато з цих швидких залучені до боротьби з епідемією по всій країні. І передані 20 000 експрес-тестів призначені в тому числі для працюючих на них бригад медиків.

Як розповів начальник Управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Олег Вівсянник, коронавірус показав, які складні завдання доводиться вирішувати лікарям. Тому вони особливо потребують підтримки.

«Медики наразі перебувають на передовій боротьби з коронавірусом, і тому здоров'я кожного з них дуже важливе. Ми вдячні Фонду Ріната Ахметова за допомогу», – підкреслив Олег Вівсянник.

Отримуючи сертифікат на тести, головний лікар Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Бортник зазначив, що Фонд Ріната Ахметова вже не перший раз приходить на допомогу медикам. Так, в рамках проєкту «200 швидких для України» Рівненська область отримала дев’ять суперсучасних автомобілів екстреної допомоги.

«Для нас це було цілковитою несподіванкою. Наш Центр одержав п’ять автомобілів. Ще чотири працюють в інших районах області. Проблема із спецтранспортом - одна з ключових, і ці автомобілі дозволили багато в чому її вирішити. Дуже приємно, що на цьому співпраця не припинилася, і ці тести – ще одна приємна для нас несподіванка», – сказав Андрій Бортник.

Про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні в боротьбі з коронавірусом, – читайте в оглядовому матеріалі за посиланням.