Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав Донецькій області сучасну медтехніку для порятунку життів

10.07.2020

Центральна районна лікарня Великої Новосілки отримала сучасний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії SCM.

«Усього Фонд Ріната Ахметова придбав 200 апаратів ШВЛ для опорних державних лікарень у регіонах України. Це ключовий елемент допомоги Ріната Ахметова в боротьбі з коронавірусом. Перші чотири апарати країна отримала ще в березні. Потім у червні-липні Фонд доставив до України ще 102 сучасні апарати ШВЛ високого класу. Це дві найбільші партії, які перетнули кордон із початку карантину», – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Як зазначив представник SCM в обласному штабі з боротьби з коронавірусом Олександр Вишняков, Рінат Ахметов виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з епідемією.

– Нехай це обладнання, яке сьогодні передає Фонд, додасть вам упевненості в боротьбі з пандемією. Але, звичайно, нехай гострої необхідності користуватися цими апаратами буде якомога менше, – сказав Олександр Вишняков.

Зі свого боку голова районної державної адміністрації Анатолій Немченко вказав на масштаби допомоги Ріната Ахметова регіону:

– Ми вдячні за вагому підтримку Фонду Ріната Ахметова. Це велика допомога для наших медиків. Дякую за ваші добрі справи. Упевнений, що це висококласне медичне обладнання врятує багато людських життів.

Його слова підтримала заступник голови районної ради Людмила Петрова:

– Красно дякуємо людям, які рятують життя та простягають руку допомоги.

– Успіх лікування хворих залежить не тільки від професіоналізму лікарів, але більшою мірою від оснащення. Постачений апарат ШВЛ – дороге обладнання високого класу, яке життєво необхідне для нашого лікувального закладу. Дуже багато гуманітарних організацій зараз надають допомогу, але найвагоміший внесок робить Фонд Ріната Ахметова. Ми вдячні за це, – сказала головний лікар лікарні Євгенія Балабан.

Крім того, медпрацівники установи, які працюють з COVID-19, отримали подарунок – сертифікат на медичний одяг. За QR-кодом, зазначеним у сертифікаті, можна замовити необхідний розмір.

Окремі сертифікати отримали медики, які взяли участь у всеукраїнському вебінарі. Його Фонд Ріната Ахметова організував спільно з МОЗ та Асоціацією анестезіологів України.

– Ми зіткнулися з новими вірусами. І звичайно, апарат ШВЛ, який ми отримали, це можливість врятувати життя хворим не тільки на коронавірус, а й інші важкі захворювання. Спасибі! – поділилася своїми враженнями учасниця семінару, завідувачка відділення екстреної медичної допомоги Наталія Хоменко.

Фонд Ріната Ахметова придбав 200 сучасних апаратів ШВЛ для державних лікарень у регіонах країни за проєктом «Боротьба з COVID-19 в Україні». Він реалізується за програмою «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в нашому спеціальному матеріалі.