Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав аналізатор проб на коронавірус Дніпропетровському лабораторному центру

13.05.2020

Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України одержав від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК сучасний аналізатор ПЛР-тестів на коронавірус CFX96 Touch і джерело безперебійного живлення, що забезпечить функціонування апарата навіть у разі екстрених відключень електрики.

Даний апарат виробництва компанії BIO-RAD (США) має високу точність аналізів, а також оперативність – від моменту забору крові до результату проходить не більше ніж півгодини. Крім тестів на коронавірус, цей апарат проводить аналіз проб на ВІЛ, гепатити та інші віруси.

– Фонд Ріната Ахметова продовжує забезпечувати українських медиків найнеобхіднішим у боротьбі з коронавірусом. У переліку медичних потреб, підготовленому Фондом спільно з Міністерством охорони здоров'я України, окремим рядком йдуть аналізатори проб на коронавірус, аналізатор ПЛР-тестів. Сьогодні Фонд передає українським медикам вже третій такий прилад, тепер у Дніпро. Раніше аналізатори отримали Маріуполь і Київ. Рінат Ахметов виділив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень, і Фонд продовжує закуповувати для державних лікарень необхідне обладнання, засоби індивідуального захисту для лікарів, експрес-тести для пацієнтів із симптомами вірусу і для медиків, які контактують із хворими, – сказала Наталія Ємченко, член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко подякував Фонд Ріната Ахметова за допомогу регіону і зазначив, що епідемія коронавірусу згуртувала українське суспільство.

– З самого початку епідемії в боротьбу з коронавірусом в регіоні активно включилися бізнес-партнери. Дуже вдячні їм за цю підтримку. Для нас важливий кожен благодійний внесок, адже зупинити пандемію і подолати її наслідки можна тільки спільними зусиллями. Так, завдяки плідній співпраці Обласного штабу протидії коронавірусу з підприємствами регіону медики отримують вкрай необхідні засоби захисту, а ще сучасне обладнання. Ми вдячні Фонду Ріната Ахметова за 30 тисяч експрес-тестів, які область одержала в квітні, і за сучасний апарат для ПЛР-діагностики, – зазначив Олександр Бондаренко.

Директор Дніпропетровського обласного лабораторного центру Олександр Штепа не приховував радості, коли отримував суперсучасний аналізатор:

-Аналізатор CFX96 Touch - одна з найсучасніших систем ПЛР-досліджень. Він дозволяє одночасно продіагностувати 94 пацієнта. Дуже вдячні за підтримку колективу нашого центру.

Зі свого боку, представник ДТЕК в Дніпропетровській області Олександр Савенко зазначив, що всі підприємства групи SCM активно включені в боротьбу із загрозою пандемії.

–Сьогодні спільними зусиллями надається велика допомога регіону. У Дніпропетровській області працює велика кількість підприємств ДТЕК і Метінвест, і для нас вкрай важливо надати підтримку не тільки нашим співробітникам, а й усім жителям регіону, – сказав Олександр Савенко.

Представник Групи «Метінвест», член Дніпропетровського обласного штабу протидії коронавірусу Дмитро Мурашко висловив упевненість у тому, що заходи, які вживаються для боротьби з поширенням вірусу, обов'язково дадуть свої плоди.

– Це цеглинки у фундамент нової системи охорони здоров'я в країні та регіоні, – сказав Дмитро Мурашко.

Директор департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації Валерій Сердюк розповів, що в регіоні вже близько 800 осіб мають підтверджений діагноз «коронавірус» і зазначив, що отримання аналізатора – велика подія:

– Кожна машина, яка приходить в лабораторний центр, дозволяє розширити можливості області в ПЛР-діагностиці. Це неоціненна допомога.

Про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні в боротьбі з коронавірусом, – читайте в оглядовому матеріалі за посиланням.