Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова отримав престижну міжнародну нагороду

01.02.2021

Фонд Ріната Ахметова став одним із п'яти фіналістів престижної міжнародної премії CSR & Nonprofit Awards. Церемонія нагородження мала відбутися минулого року в Нью-Йорку, проте через епідемію коронавірусу була скасована, а статуетки переможцям були відправлені поштою. В Україну нагорода прибула лише наприкінці січня.

Фонд відзначений за соціальну кампанію «Донбас і Мирні», яка включала в себе однойменну книгу і серію відеороликів, відеомонологи «Війна очима дітей», театральну постановку книги, фотовиставки по всій країні та мурал на одному із будинків у Маріуполі. На ньому зображена Мілана Абдурашитова – дівчинка, яка вижила під час обстрілу мікрорайону Східний в 2015 році.

– В основу соціальної кампанії «Донбас і Мирні» лягли історії звичайних людей, життя яких після початку збройного конфлікту розділилася на до і після. Це історії дітей та дорослих, які вчилися жити заново. Вони втрачали близьких, відразу позбавлялися всього майна, ховалися від обстрілів, жили в підвалах. Вони вижили і найбільше в світі мріють, щоб на Донбасі нарешті настав мир. Дуже важливо, щоб про ці історії знали та пам'ятали. Ми пишаємося, що завдяки кампанії  до проблем мирних Донбасу вдалося привернути увагу світової спільноти, – говорить Юлія Єршова, директорка з комунікацій Фонду Ріната Ахметова.

Премія CSR & Nonprofit Awards вручається в Вашингтоні з 2009 року. Щороку журі вивчає некомерційні ініціативи та приклади високої корпоративної соціальної відповідальності з усього світу. Найвидатніші ідеї та рішення, які змінюють суспільство і світ на краще, виходять у фінал. Переможцями та фіналістами премії CSR & Nonprofit Awards в різні роки ставали ЮНІСЕФ, Фонд жертв Голокосту Стівена Спілберга, Johnson & Johnson's, Procter & Gamble та інші.

Сьогодні Фонд продовжує розповідати світу про трагедію Донбасу. Для цього був створений онлайн-музей «Голоси Мирних». Головне завдання музею – об'єктивно і повно задокументувати свідоцтва мирних жителів, постраждалих внаслідок збройного конфлікту на Донбасі. Вже сьогодні музей Фонду Ріната Ахметова – найбільше в Україні зібрання  таких історій. Якщо конфлікт зачепив і Вас, перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповніть невелику анкету, щоб зробити свій внесок у збереження пам'яті.