Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали Львівській області експрес-тести для діагностики лікарів на коронавірус

07.05.2020

Фонд Ріната Ахметова і компанія ДТЕК передали Львівському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 4625 експрес-тестів для виявлення COVID-19. Вони призначені винятково для діагностики здоров'я лікарів бригад швидкої допомоги.

«Сьогодні українські лікарі швидкої допомоги найбільше наражаються на ризик зараження коронавірусом, тому що першими контактують з хворими. Тому спеціально для них Фонд, за особистим рішенням Ріната Ахметова, додатково придбав і передає 20 000 експрес-тестів, які розподілені між обласними центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Чернівцях, Івано-Франківську, Тернополі, Рівному, Вінниці, Львові та Житомирі. Своєчасну та якісну діагностику отримають близько 10 000 медиків. І Львівська область – перша, кому Фонд передав цю допомогу», – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За її словами, для Фонду Ріната Ахметова допомога лікарям швидкої – це свого роду продовження роботи в сфері невідкладної медицини. У 2019 році Фонд Ріната Ахметова за проєктом «200 швидких для України» передав сучасні автомобілі швидкої допомоги всім регіонам України. Зокрема, у Львівській області працюють п'ять унікальних машин, обладнаних усім необхідним для реанімації. Самі медики називають їх «палатою інтенсивної терапії на колесах». До жителів важкодоступних районів регіону виїжджають бригади на трьох позашляховиках, здатних подолати навіть гірську місцевість. А в неонатальній швидкій встановлено апарат штучної вентиляції легенів, незамінний при важких ускладненнях коронавірусу.

Сертифікат на експрес-тести представник ДТЕК в регіональному штабі з боротьби з коронавірусом Назар Гудзь вручив головному лікарю Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги Яремі Качмару.

«Сьогодні боротьба з коронавірусною інфекцією вимагає об'єднання всіх зусиль – точкова допомога не здатна стримати поширення COVID-19. Ми щиро впевнені, що тільки спільними зусиллями представників суспільства, бізнесу та влади можна допомогти нашій країні у вирішенні тих питань, що стоять перед нею в цій надзвичайній ситуації», – зазначив Назар Гудзь.

У свою чергу Ярема Качмар подякував за допомогу і зазначив, що передані тести дозволять оперативно проводити первинну діагностику та не допустити зростання кількості хворих.

«Я вдячний Фонду Ріната Ахметова за експрес-тести для медиків швидкої допомоги. Наші співробітники першими контактують з інфікованими пацієнтами, і тому їхнє тестування вкрай необхідне для того, щоб максимально швидко виявити й ізолювати носія COVID-19. Велика вам подяка», – сказав Ярема Качмар.

Як пояснив заступник керівника Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації Андрій Васько, допомога Фонду Ріната Ахметова грає важливу роль у боротьбі з епідемією.

«Спасибі Фонду Ріната Ахметова за тести. А також за захисні костюми для тих наших лікарень, які працюють з хворими на коронавірус. Ця допомога вкрай важлива для того, щоб впоратися з епідемією», – зазначив Андрій Васько.

Раніше Фонд закупив і вже передав в опорні регіональні державні лікарні 300 000 тестів для виявлення коронавірусу. 30 000 з них отримала Львівська область.

Детально про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, - наш СПЕЦІАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ.