Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали Івано-Франківській області партію тестів для лікарів швидкої допомоги

08.05.2020

Івано-Франківський обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав експрес-тести для виявлення коронавірусної інфекції. 3400 тест-систем були передані Фондом Ріната Ахметова і компанією ДТЕК саме для медиків, щоб вони могли контролювати своє здоров'я.

– Це вже друга партія тестів, яку Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передають в Івано-Франківську область. 10 000 тестів, які обласні державні медустанови Івано-Франківщини отримали раніше, були призначені для пацієнтів із підозрою на COVID. Це була частина з 300 000 експрес-тестів, переданих Фондом Ріната Ахметова в Стабілізаційний фонд при Президентові України. Додатково для лікарів, які працюють на швидкій допомозі, Фонд закупив і передає ще 20 000 штук. Вони будуть використані для тестування працівників бригад швидкої допомоги. Це особлива група ризику. На жаль, зараз в Україні кожен п'ятий інфікований – медик. І ми робимо свій внесок у забезпечення безпеки лікарів на робочих місцях – тести і засоби індивідуального захисту. Захистити лікарів, які рятують життя, на сьогоднішній день дуже важливе завдання, яке країні допомагає вирішувати Фонд Ріната Ахметова, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Представник ДТЕК в обласному штабі з боротьби з коронавірусом Олександр Воронкин зазначив, що для боротьби з епідемією COVID-19 Рінат Ахметов об'єднав зусилля підприємств групи SCM і благодійного Фонду.

– Фонд Ріната Ахметова виділив 300 мільйонів гривень для надання допомоги регіонам для боротьби з пандемією. На ці кошти закуповується і поставляється обладнання та засоби захисту. У межах допомоги вже були передані 300 тисяч тестів в регіони України, з яких 10 тисяч отримала Івано-Франківська область. Ці експрес-тести важлива складова виявлення коронавірусу на ранньому етапі, – додав Олександр Воронкин.

Радник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Леся Круп'як подякувала Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК за внесок у боротьбу з коронавірусом.

– Упевнені, що взаємодія влади, бізнесу та суспільства допоможе подолати цю пандемію. Хочеться відзначити важливість великого бізнесу в протидії коронавірусу. Зокрема, Фонд Ріната Ахметова, який відгукнувся на заклик керівництва країни і надає необхідну сьогодні допомогу. Цей вантаж експрес-тестів – чергова допомога в рамках співпраці. Дякую також лікарям, які в цей складний кризовий час виконують свої службові обов'язки, – сказала Леся Круп'як.

Фонд Ріната Ахметова допомагав лікарям, які працюють на підстанціях швидкої допомоги в Івано-Франківській області, задовго до епідемії коронавірусу. Минулого року місцеві медики стали учасниками проєкту «200 швидких для України» і одержали від Фонду відразу 10 суперсучасних спецавтомобілів: 5 машин типу В ( «реанімації на колесах»), 1 машину, призначену для реанімації новонароджених та 4 медичних позашляховика Toyota Land Cruiser.

Про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні в боротьбі з коронавірусом, – читайте в оглядовому матеріалі за посиланням.