Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова доставив в Україну 32 сучасні ШВЛ – найбільшу партію обладнання, привезену в країну. Шість апаратів Фонд передав Львівській області

09.06.2020

Сьогодні Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали лікарям Львівської області 6 сучасних апаратів штучної вентиляції легенів. Вручення відбулося на базі Львівського обласного фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру.

Медики отримали обладнання від Фонду в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– Мене вражає героїзм усіх, хто на місцях, усі об’єдналися заради однієї мети. Цілодобова робота місцевої влади, робота всіх служб заслуговують величезної поваги. І, звичайно ж, вражає героїзм лікарів. Вони ризикують своїми життями, щоб рятувати людей, – сказав Рінат Ахметов.

Фонд Ріната Ахметова придбав і передає траншами українським медикам більш ніж 200 суперсучасних апаратів штучної вентиляції легенів. У рамках поточного траншу Фонд доставив 32 апарати ШВЛ, і це найбільша партія, яка перетнула кордон України з початку карантину. Ці апарати буде передано державним лікарням у регіонах уже до кінця червня.

Усього Рінат Ахметов направив на порятунок життів українців від коронавірусу 300 млн гривень, левова частка яких, за погодженням із МОЗ України, спрямована саме на закупівлю ШВЛ.

– Сучасні апарати ШВЛ у всьому світі – це абсолютно необхідне обладнання для порятунку життів пацієнтів з ускладненнями від коронавірусу. Наша країна є не винятком. В Україні, на жаль, цих апаратів до пандемії було не так багато. За даними МОЗ, дефіцит ШВЛ для опорних лікарень становив трохи більш ніж 200 штук. Фонд Ріната Ахметова передасть державним лікарням у різних регіонах країни практично порівнянну кількість апаратів. Виявилося, що закупити їх складно через глобальну конкуренцію. А доставити набагато складніше. На один апарат претендували десять і більше покупців, причому на рівні урядів інших країн. На сьогодні ми доставили в Україну трохи більш ніж 30 апаратів, і це вже найбільша партія ШВЛ, доставлена в Україну з початку карантину. Ми знаємо від лікарів, як на ці апарати чекають медики, особливо зараз, коли країна виходить із карантину і статистика підтверджених випадків зростає, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Фонд Ріната Ахметова прийняв рішення закупити високоавтоматизовані, мобільні, портативні апарати ШВЛ. По-перше, щоб лікарі якнайшвидше та якнайефективніше почали працювати на них. По-друге, щоб вплив людського чинника було зведено до мінімуму під час рятування життя пацієнтів.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький подякував Фонду та Засновнику за цей внесок у боротьбу з епідемією.

– Ситуація з коронавірусом досить складна. Щодня ми фіксуємо нові випадки, сьогодні було 49. Ми посідаємо в Україні одне з перших місць, на жаль. Сьогодні велика подія – ми отримуємо шість апаратів ШВЛ. Щиро дякуємо! – сказав Максим Козицький.

Заступник голови Львівської обласної Ради Богдан Гагалюк вказав на значення допомоги благодійників регіону:

– Ми раді, що українські меценати допомагають Львівській області в боротьбі з коронавірусом. Сьогоднішня подія – ще одне підтвердження цьому. – Дякуємо!»

Головний лікар Львівського обласного фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Любомир Рак зазначив, що з початку епідемії очолювана ним медустанова прийняла понад 300 осіб із важкими ускладненнями від коронавірусу. Врятувати життя таких пацієнтів можуть тільки апарати штучної вентиляції легенів.

– Це обладнання допоможе мінімізувати втрати, – сказав Любомир Рак.

Генеральний директор ДТЕК «Західенерго» Олег Таращук зазначив, як важливо було об’єднати зусилля суспільства, бізнесу та влади й подякував лікарям за хоробрість, мужність, стійкість, професіоналізм і самовідданість у боротьбі з коронавірусом. Він передав медикам відділення інтенсивної терапії, які працюють з COVID-19, подарунки від Фонду: сертифікати на отримання комплекту медичного спецодягу. Лікарі зможуть за QR-кодом вибрати необхідні розміри комплекту, який пошиють за спецзамовленням.

Крім того, Олег Таращук від імені Фонду вручив лікарям-анестезіологам сертифікати про участь у навчанні особливостей роботи з найсучаснішими моделями апаратів ШВЛ, яке Фонд Ріната Ахметова провів спільно з Міністерством охорони здоров’я та Асоціацією анестезіологів України.

Тригодинний вебінар, під час якого провідні експерти МОЗ ділилися з лікарями державних медустанов передовим світовим досвідом лікування COVID-19 і нюансами роботи з останніми моделями ШВЛ, відбувся наприкінці травня. Понад 800 медиків узяли участь в онлайн-навчанні від Фонду Ріната Ахметова.

Раніше апарати ШВЛ від Фонду були встановлені в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівного також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду постачено до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, які вже отримали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Додамо, що Фонд Ріната Ахметова постійно надає медикам Львівської області необхідну допомогу в боротьбі з коронавірусною інфекцією. Так, в опорні лікарні регіону передали 8000 захисних костюмів, майже 35 000 експрес-тестів на COVID, 30 000 з яких призначені для пацієнтів, і приблизно 5 тисяч – для лікарів швидкої допомоги.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується в рамках програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема, 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в нашому спеціальному матеріалі.