Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова дає можливість безкоштовно перевіритись на туберкульоз

14.03.2013

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» надає можливість жителям і гостям Києва зробити безкоштовну флюорографію і отримати консультацію лікаря-фтизіатра. Перевіритись можна в пересувному цифровому флюорографі, наданому медичним центром «Медеор», який у 5-10 разів менше опромінює людину у порівнянні з традиційними плівковими апаратами. Таке обстеження дає можливість раннього виявлення захворювання легень, включаючи туберкульоз, а також інших патологій грудної клітки. Виявлення хвороби на ранніх стадіях допомагає вчасно призначити лікування, що є запорукою успішного одужання.

Фонд Ріната Ахметова вже четвертий рік поспіль реалізує ініціативу мобільного флюорографа. Вона показала свою ефективність у виявленні підозри на туберкульоз у місцях скупчення представників «груп ризику», зокрема, на вокзалах. Наприклад, у минулому році протягом 2-х тижнів було виявлено 14 випадків туберкульозу, серед яких 10 – активної форми.

«Ми пропонуємо всім, хто з різних причин не може потрапити до лікаря, скористатися цією можливістю і обстежитись, зробити скринінг грудної клітки. Адже це гарний спосіб на ранній стадії виявити хворобу легень, включаючи і туберкульоз. А якщо ж когось турбує довготривалий кашель більше 3-х тижнів – це повинно стати сигналом, що вам потрібно звернутися до вашого сімейного лікаря. Роль профілактики дуже важлива, адже легше попередити хворобу, ніж потім з нею боротися», – зазначила Марія Маковецька, керівник відділу адвокації, комунікації і соціальної мобілізації програми «Зупинимо туберкульоз в Україні».

Анонімне, швидке і безкоштовне обстеження може пройти кожен бажаючий. Цифровий флюорограф буде працювати в Києві з 9:00 до 18:30 (обід з 14:00 до 15:00) за такими адресами:

  • 19 і 20 березня – Південний залізничний вокзал (вул. Георгія Кирпи);

  • 21, 23 і 24 березня – біля Головпоштамту (вул. Хрещатик, 22);

  • 22 березня – біля Солом’янської районної держадміністрації (просп. Повітрофлотський, 41);

  • 25 і 26 березня – автостанція «Дачна» (просп. Перемоги, 142);

  • 27 і 28 березня - центральний автовокзал (просп. Науки, 1/2)

Офіційне відкриття акції за участю співробітників програми «Зупинимо туберкульоз» відбудеться 19 березня, о 10:00 у входу в приміщення Південного залізничного вокзалу.

За додатковою інформацією, а також з приводу фото- і відеозйомки звертайтесь, будь ласка, за телефоном 050 358 12 75, Ольга Захарченко, [email protected]

 

Прес-служба
фонду Ріната Ахметова

 

«Розвиток України»

 

Тел. + 38 044 502 52 12