Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фільм про Драмтеатр Маріуполя показали на Одеському кінофестивалі: стрічку створено у співпраці з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

24.08.2023

Український режисер та продюсер Юліан Улибін представив на Odesa International Film Festival документальний фільм «Драм» про притулок Драматичного театру у Маріуполі — стрічку було показано у рамках спеціального блоку «Так переможемо!». Фільм створено у співпраці з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який є партнером документальної секції Film Industry Office.

«Сьогодні світ не сприймає війну в тому вигляді, в якому вона є. Я мрію і сподіваюся, щоб це кіно щось змінило. Бо в ньому є деталь — драмтеатр в Маріуполі. Це була спланована, чітка страта. Саме так діє наш агресор, — говорить Юліан Улибін. — У цьому фільмі немає відвертих сцен, крові, насилля — це більш художній підхід, адже такі фільми легше демонструвати публіці. Я справді прагну, щоб цей фільм дивились в Європі і його показали на інших відомих фестивалях».

Одеській міжнародний кінофестиваль цьогоріч проходить у Чернівцях з 19 по 26 серпня. За результатами представленої конкурсної програми 14-го ОМКФ переможець у номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм» отримає спеціальний приз від Музею: 50 тисяч гривень.

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова з 2014 року збирає та зберігає історії мирних мешканців України про пережите під час війни. Зібрано вже понад 80 тисяч розповідей з перших вуст — це наймасштабніший у світі архів історій свідків війни Росії проти України.

Музей активно підтримує документальне кіно в Україні, адже документальні фільми є важливим способом зафіксувати та розповісти світу про досвід українців під час війни. Це спільна місія, в рамках якої Музей проводить тематичні заходи, надає історії, зібрані в його архіві, як основу для кіносюжетів тощо.

Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» 

Головна - "Голоси Мирних", музей Фонду Ріната Ахметова

 або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.