Фестиваль «Республіка»
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--55acfa67739ba22ca25736dff0ec66d998d88d08/-covers-945-original_7150_436416256443412_954230929_n.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22-covers-945-original_7150_436416256443412_954230929_n.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27-covers-945-original_7150_436416256443412_954230929_n.jpg)
Ми щойно повернулися з Києва, де брали участь у воркшопі від представництва фонду Бьолля та відвідали проект від CSM «Архітектура спільного» (на території колишньої фабрики «Юність»). Надихнулися цікавими ідеями та вирішили спробувати зробити на фестивалі декілька партисипативних проектів з залученням мешканців будинків (людей з-поза мистецької сфери) до виробництва мистецького твору.
На сьогоднішній день уже маємо майже повністю сформований список художників, які будуть приймати участь у фестивалі. Приємно, що фестиваль має певний резонанс, ми можемо привозити художників зі світовим ім'ям. Нещодавно у лайн-апі фестивалю з'явилась австралійська художниця VEXTA (про неї йшлося у відомому фільмі про стріт-арт «Вихід через сувенірну лавку»).
У Кам'янці-Подільському ми зробили презентацію фестивалю на відкритті туристичного сезону (у квітні) провели виставку фоторобіт художників, які будуть на фестивалі, та показ фільму про страт-арт для молоді (травень). У неділю ми зустрічаємося з місцевою творчою молоддю, яка активізувалась у місті і просить нас допомогти в створенні у Кам’янці-Подільському «Мистецького простору». Можливо, залучимо до деяких проектів фестивалю і місцевих художників.
Андрій Зоін, координатор фестивалю.