Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ФЕСТИВАЛЬ НІМОГО КІНО ТА СУЧАСНОЇ МУЗИКИ «НІМІ НОЧІ» - КІНО і3

18.06.2014

Виконавець: Благодійний  Фонд імені Івана та Юрія Липів                                                                                                                                                                                 
Коли: 18-22 червня 2014 року
Де: м. Одеса
Царина: кіно

Чому

Щорічний фестиваль німого кіно та сучасної музики "Німі Ночі" проводиться в Одесі з 2010 року, його метою  є створення альтернативної офіційній саморепрезентації українського мистецтва 1920-х рр через наголошення його потужних авангардистської та модерністської складових як парадигмальних для всієї історії 20 ст.

Ідеологічним  завданням проекту є конструювання адекватного сучасності образу українськгомистецтва20ст. як мистецтва урбаністичного, експериментального, авангардного. Вид раннього кінематографа як найбільш репрезентаційного, синтетичного виду мистецтва 1920-х рр. з архіву, відмова від музейного та історичного способу його сприйняття, ведення його в мистецький обіг, в поле експерименту, а отже в сучасний мистецький простір. Стратегічним завданням фестивалю є введення довгий час репресованих естетичних художніх кодів українського авангарду в сучасний український мистецький простір через повернення експериментальних німих стрічок і їх творче «перепрочитання» засобам сучасної музики.

Мистецький досвід раннього кінематографа таким чином перетравлюєься, перетлумачується та удоступнюється сучасною музикою. Тому мистецький досвід, що з’являється в просторі кіно-музичного експерименту, є досвідом само впізнавання сучасної урбанізованої людини в полі актуальних для неї поза етнічних та поза традиційних смислів минулого, що допоможе конструюванню новітньої української ідентичності.

Повернутись до напрямку КІНО