Фестиваль ленд арту «Міфогенез 013»
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--f3dd4dd5a8de82a1d3f46e43c95bee192237366e/-covers-748-original_179247_340875152683956_2007827017_n.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22-covers-748-original_179247_340875152683956_2007827017_n.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27-covers-748-original_179247_340875152683956_2007827017_n.jpg)
З 13 по 18 лютого 2013 року в Вінницькій області відбувся творчий пленер Міжнародного зимового Фестивалю ленд-арту «Міфогенез 013».
Пленер впроваджено ВОГО «Лабораторія актуальної творчості» у партнерстві з Управлінням у справах сім`ї і молоді Вінницької облдержадміністрації та Генеральним консульством республіки Польща у Вінниці в межах загального проекту Міжнародного зимового Фестивалю ленд-арту «Міфогенез 013», що відбувається за підтримки програми «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».
Міжнародний зимовий Фестиваль ленд-арту є щорічним та впроваджується восьмий рік поспіль, в 2013 році отримав назву «Міфогенез 013».
В проекті взяли участь більше 40 художників з Києва, Сум, Харкова, Дніпропетровська, Львова, Ужгорода, Миколаїва, Вінниці, Криму й міст Польщі – Варшава, Краків та Мрагове. Окрім художників на пленері працювали професійні фотографи, асистенти художників та волонтери.
13 лютого 2013р. розпочався заїзд та поселення учасників.
14 лютого було організовано та відкрито виставку-презентацію Фестивалю у м.Вінниця, в ЕЦСМ «Арт – Шик». Виставка складається з кращих робіт учасників Фестивалю за попередні 7 років, доповнена перформансом Наталії Лісової та інсталяцією вінницького автора Єгора Лобузнова. Виставка триватиме до 28 лютого 2013р.
Наступного дня після презентації проекту розпочався творчий пленер Фестивалю. Художники створювали власні твори ленд-арту на території Немирівського скіфського городища три дні. Було створено понад 30 масштабних авторських та групових об`єктів. Цікавою особливістю цього року стало синтезування учасниками ленд-арту як основного напрямку з іншими формами сучасного мистецтва, такими як перформанс та кінетичне мистецтво.
Найбільший об`єкт під назвою «Скіфський квадрат» створив художник Володимир Бахтов за допомогою власної авторської техніки – геліографіті (малювання вогнем). Об`єкт має розмір 90Х90 метрів. В процесі його створення були задіяні більше 20 асистентів. Рекордний за вагою об`єкт «Зондаж» впроваджено Сергієм Якуніним. Для його реалізації було використано майже 2 тони льоду. Для реалізації деяких найбільших об’єктів задіяли трактор.
Тема фестивалю залишилась незмінною з попередніх років. Слово «міфогенез», як визначення створення, продукування новітнього міфу, окреслило його тематику й цього року. Створені учасниками об'єкти, виконують завдання «міфогенезу» і візуалізують відчуття сучасності в історично складеному середовищі через художній образ.
На основі фото- і відеоматеріалів, створених за час впровадження Фестивалю, експертною радою будуть відібрані кращі проекти для видання друкованого альбому-каталогу й формуванню експозиційного блоку, які будуть презентовані на виставках в містах Запоріжжя (галерея «Ленін»), Суми(галерея «21»), Київ (ЦСМ «Совіарт»), Львів (ЦСМ «Дзиґа»), Одеса (ЕЦСМ «Чайна фабрика»),та у Польщі (в містах Краків і Мрагове).