Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Єнакіївські бабусі: передайте спасибі Рінату Леонідовичу!

22.04.2015

Така публікація з’явилася в соціальній мережі. Літні містяни балансують на межі виживання вже багато місяців, не отримуючи пенсії. Єдина допомога для них — набори виживання від Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Пенсіонери щиро дякують Штабу і його засновнику за допомогу, і діляться своїми думками та переживаннями. Текст публікації наводимо нижче.

Навчитися пристосовуватися до будь-яких умов і цінувати те, що маємо — на жаль, життя відкривається для нас не завжди зі свого найкращого боку. А наші старі його пізнали сповна, але не втратили своєї доброти і вміння бути щиро вдячними.

Як і багато єнакіївських пенсіонерів, 80-річна Олена Потапівна Кондратенко тяжко працювала все життя й ніколи не просила про допомогу. Каже, навіть пенсії вистачало, поки на Донбасі був мир. А от із початком бойових дій соціальні виплати припинилися, гроші почали швидко закінчуватися, і настали непрості часи. Рятували хіба що гуманітарні набори: «Коли вперше отримала продовольчий набір від Штабу Ахметова, дуже зраділа, напевно, як і багато інших, для яких ці продукти стали істотною, а іноді і єдиною допомогою».

З особливою теплотою бабуся розповідає про допомогу, яку їй передали в період новорічних і різдвяних свят. Зізнається, було дуже приємно отримати і продукти, і вітальну листівку, яку вона зберегла на пам’ять.

— Низький уклін Рінату Леонідовичу за все те добро, яке він робить для людей похилого віку і для всього нашого Донбасу, — не може приховати емоцій вдячна Олена Потапівна. — Також хотілося б сказати велике спасибі і всім співробітникам Фонду, і нашим хлопцям-волонтерам, які допомагають під час отримання допомоги.

Зінаїда Павлівна Черепнева 44 роки пропрацювала в обтискному цеху Єнакіївського метзаводу, її чоловік, Юрій Олексійович, теж колишній металург. Подружжя — справжні трудівники, добрі та чуйні люди. Нещодавно вчергове отримали гуманітарний набір.

— Я народилася в червні 1941 року. Саму війну, звичайно, не пам’ятаю, а ось, що для нас означав шматок хліба, пам’ятаю дуже добре… Тому всіх слів бракує, щоб описати, наскільки я задоволена цією гуманітарною допомогою. Передайте Рінату Ахметову спасибі за те, що допомагає нам вижити в цей важкий час, — просить Зінаїда Павлівна. — Гуманітарний набір чудовий: такі хороші крупи та олія, та й усе інше. Можна не переживати про те, що приготувати поїсти. А скоро обіцяють і пенсію виплатити. Так що ми сподіваємося тільки на краще. Буде мир — будемо жити!

У Єнакієвому Гуманітарний штаб Ріната Ахметова почав працювати із серпня 2014 року. Його волонтери — співробітники ЄМЗ Групи Метінвест — організовували евакуацію містян і допомагали людям пережити масовані обстріли в шести притулках заводу. Потім взяли шефство над самотніми людьми похилого віку з місцевого терцентру, доставляли продуктові набори пацієнтам психоневрологічного диспансеру, надавали посильну адресну допомогу, підтримку ветеранам, зокрема, колишнім металургам.

Із 27 жовтня незахищені категорії населення міста почали отримувати гуманітарну допомогу. За цей час встигли видати понад 47,2 тисяч продуктових наборів, майже 5 тисяч дитячих наборів, понад 9,9 тисяч новорічних подарунків, 300 аптечок для літніх людей і 50 наборів для породіль. Крім того, з 1 квітня інтенсивність видавання гуманітарної допомоги збільшилася — із 450 до 850 наборів на день.

ДЖЕРЕЛО