Експерт програми Ганна Веселовська ділиться враженнями від фестивалю ДРАМА.UA
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--b072cf9cef37c5fcb319b5978a960e2c2b9a6647/-covers-1174-original_DSC_3973.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22-covers-1174-original_DSC_3973.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27-covers-1174-original_DSC_3973.jpg)
ІV Фестиваль сучасної драматургії ДРАМА.UA, який тільки-но закінчився у Львові, незаперечно можна назвати однією з головних театральних подій року в Україні. Вирісши із скромного фестивалю аматорських театрів, зараз, він став потужним двигуном неофіційного театрального руху, спрямованого на те, аби сучасному глядачеві було не нудно в сучасному театрі, аби вітчизняний театр якомога швидше перетворився із середовища церемоніально-розважального на справжній інтелектуально-мистецький ресурс.
Оскільки від більшості інших фестивалів України ДРАМА.UA принципово відрізняється бажанням орієнтуватися і створювати професійне театральне-мистецьке середовище, Львів на ці три дні перетворився на місце безпосереднього і неупередженого фахового спілкування, обміну досвідом. Чотири паралельно працюючі майстерні, якими керували митці з Німеччини, Польщі, Чехії, Великобританії, Чехії, читки п’єс і покази вистав різних країн – все це ледь уміщалося в робочий фестивальний день, який буквально розбухав від подій.
І при цьому всьому ДРАМА.UA, мала дивовижно перфектну організацію, вичерпний інформаційний супровід, адресну рекламу та була позбавлена будь-якого гламуру й зайвої фестивальної метушні.
«Більше драми!» - таке, почасти лукаве, гасло колись для себе, а тепер – для для всіх учасників вигадали організатори ДРАМА.UA, маючи на меті, мабуть, просте кількісне збільшення хороших драматичних текстів. Сьогодні ж це гасло на «дорослому» фестивалі працює вже дещо по-іншому: більше драми саме в театрі стає своєрідним застереженням-страхуванням від збільшення кількості невирішуваних життєвих драм.
Ганна Веселовська