«Дякуємо, що створили острівець спокою»: психологи Фонду Ріната Ахметова надають допомогу медикам Херсона та Миколаївщини
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--744453594e003adcb4fbd50c0519375b76dae139/%D0%97%D0%B0%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B0_1200%D1%85628_%D1%88%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD_05-25-2.png?content_type=image%2Fpng&disposition=inline%3B+filename%3D%22Zaglavnaya_sayta_1200h628_shablon_05-25-2.png%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%2597%25D0%25B0%25D0%25B3%25D0%25BB%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%258F_%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%25D0%25B0_1200%25D1%2585628_%25D1%2588%25D0%25B0%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25BD_05-25-2.png)
Протягом травня мобільні бригади психологів Фонду Ріната Ахметова надають безкоштовні психологічні консультації медичним працівникам у Херсоні, а також у Миколаївській області — у Березнегуватому, Баштанці, Новому Бузі, Снігурівці. Медики — люди, які несуть підвищене психологічне навантаження під час війни, тому й самі потребують кваліфікованої допомоги та теплої людської підтримки.
«Ніби люди з одного регіону, з однією історією, а воєнний досвід дуже різний. Хтось і з перших днів війни, і зараз відчуває на собі постріли, десь були прямі прильоти. Є лікарні, які були в окупації вісім місяців, і це теж своя історія. І тому люди по-різному ставляться, і ми підбираємо якісь інструменти чи душевні дороги, як із ними спілкуватися», — ділиться Яніна Астаф’єва, психологиня Фонду Ріната Ахметова, членкиня Національної психологічної асоціації.
За словами медичних працівників, психологам Фонду вдається відволікти, розслабити відвідувачів. Яніна каже, що це і є головною метою як її, так і колег. Адже поки людина не відчуває себе у безпеці, вона не може сприймати інформацію та спілкуватися. На тлі комфортної атмосфери, яка панує на консультаціях, люди можуть заспокоїтися, запам’ятати корисні вправи, щоб надавати у майбутньому допомогу як собі, так і тим, хто поруч.
«Дякуємо за те, що ви створили острівець спокою», — кажуть медики, які відвідали одну із зустрічей на Миколаївщині.
Проєкт Фонду Ріната Ахметова з психологічної допомоги постраждалим від війни стартував у 2014 році. Минулоріч до нього долучилися мобільні бригади психологів. У 2023-му психологи Фонду допомагають також медикам, освітянам і старшокласникам.
Психологічну допомогу від Фонду з 2014 року отримали вже понад 145 тисяч жителів України. Задля цього 250 психологів пройшли навчання Фонду Ріната Ахметова з курсу «Травма війни».