Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Допомога та підтримка: найважливіші ініціативи Фонду Ріната Ахметова в березні 2025 року

31.03.2025

У березні 2025 року Фонд Ріната Ахметова продовжив свою активну діяльність, спрямовану на всебічну допомогу найуразливішій категорії мешканців України. Далі про основні ініціативи та заходи, які Фонд реалізував упродовж місяця.

«Голос Америки» зняв фільм про учасників «Блогер Кемп» Фонду Ріната Ахметова

У березні найбільший міжнародний інфомовник США «Голос Америки» представив документальну стрічку про українських дітей, які постраждали через війну, втратили батьків, пережили окупацію чи були незаконно вивезені до росії. Фільм розповідає про те, як хлопці та дівчата оздоровлюються, отримують нові можливості для розвитку та психологічну підтримку у «Блогер Кемп» на Закарпатті. Ця активність реалізується Фондом Ріната Ахметова у рамках проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України». Зйомки відбувалися під час літньої зміни Кемпу. Головними героями стрічки стали 10-річний Гліб з Сіверськодонецька, що нині окупований росіянами та 15-річна Валерія, яка півтора року прожила в окупації в Енергодарі у Запорізькій області. В інтерв’ю діти згадують обстріли, страх за рідних та життя в умовах смертельної небезпеки. Дивіться документальний фільм на YouTube https://bit.ly/3FpMNhu

Старт Всеукраїнського конкурсу есе «Подія, яка змінила все. Сила допомоги»

21 березня Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова оголосив про старт п’ятого ювілейного Всеукраїнського конкурсу есе. Він присвячений 20-річчю Фонду Ріната Ахметова. Цьогорічна тема творчої роботи — «Подія, яка змінила все. Сила допомоги». До участі запрошуються учні 8-11 класів, студенти I-II курсів коледжів, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, коледжів та закладів професійної (професійно-технічної) освіти зі всіх областей України. Ознайомитися з умовами Всеукраїнського конкурсу есе можна тут: https://bit.ly/41F6aui

Встигніть взяти участь у конкурсі та подати своє есе до 21 травня 2025 року через реєстраційну форму на сайті Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Посилання тут: https://civilvoicesmuseum.org/form/ese2025 .

Відбулося публічне інтерв'ю з істориком Антоном Лягушею у просторі Музею «Голоси Мирних»

27 березня у Музеї історії міста Києва відбулося публічне інтерв’ю з істориком Антоном Лягушею. Зустріч організована у рамках документаційного проєкту «Щоденники мирних: голоси тих, хто вижив, і тих, хто ні» Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Тема бесіди — «Пам’ять про війну: як Україна осмислює травму та будує майбутнє». Модерувала розмову Наталія Ємченко, директорка з комунікацій SCM, членкиня Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова. Під час зустрічі Антон Лягуша розповів про значення колективної пам’яті у формуванні національної ідентичності та роль історичних наративів у сучасному суспільстві. Публічні інтерв'ю відбуваються в рамках циклу культурологічних подій Музею «Голоси Мирних», спрямованих на збереження пам'яті про війну. Більше тут: https://bit.ly/42p4ExV

Гуманітарна місія: передача продуктових наборів до прифронтових регіонів

Фонд Ріната Ахметова також продовжує надавати гуманітарну допомогу прифронтовим регіонам. У березні продуктові набори були передані на Донеччину — у Білозерське та на Сумщину, у Лебедин. Тривають видачі у «Зеленому центрі» в Запоріжжі для ВПО пільгових категорій. Протягом березня допомогу отримали люди, які раніше жили у Волноваській, Малинівській, Михайлівській, Веселівській та Степногірській громадах. У складі кожного набору — продукти тривалого зберігання: макаронні вироби, цукор, сіль, борошно, крупа, соняшникова олія, консервована квасоля, тушковане м‘ясо, паштет, печиво.

Загалом Фонд передав для жителів України майже 13,5 мільйонів продуктових наборів. Допомога надається в рамках програми «Рінат Ахметов — Порятунок життів».

Бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» спрямували на допомогу країні, військовим та мирним людям вже 11,3 млрд грн ($315 млн) від початку повномасштабного вторгнення.

Детальніше — за посиланням https://akhmetovfoundation.org/