«Допомога — спосіб тримати серце цілим»: триває прийом робіт на Всеукраїнський Конкурс есе від Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

«Україна — країна сплячих янголів, які прокидаються, коли їхня допомога стає порятунком», вважає 16-річна авторка есе — одного з тих, що надійшли на Всеукраїнський конкурс «Подія, яка змінила все. Сила допомоги», який проводить Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
Ми вдячні кожному учаснику та кожній учасниці, які розповідають у творчих роботах особисті історії про допомогу — отриману або надану іншим. Подати есе можна до 21 травня 2025 року. Для цього заповніть реєстраційну форму на сайті Музею: https://civilvoicesmuseum.org/form/ese2025 .
Соціологи виділяють п’ять видів допомоги: фізична, емоційна, матеріальна, інформаційна та соціальна. Проте допомога під час війни виходить далеко за межі цих категорій. Про це свідчать життєві сюжети з конкурсних робіт учнів та вчителів. Ось лише кілька цитат із десятків, які вразили конкурсну комісію.
«Допомога — це більше, ніж вчинок. Це — спосіб тримати серце цілим, коли все навколо розбите», — пише 15-річна Дарина із Закарпаття.
«Допомога здатна повертати віру в людяність, додавати сил у, здавалося б, безнадійній ситуації та кардинально змінювати долі», — переконаний 16-річний Кирило, вимушений переселенець з Донецька.
«Для мене сила допомоги — це не лише великі вчинки. Це щирі слова, посмішки, віра в мене», — йдеться в есе 15-річної Катерини з Харкова.
Всеукраїнський конкурс Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова проводить уже вп’яте. Умови тут: https://bit.ly/41F6aui
Переможців буде оголошено 21 липня 2025 року на сайті Музею «Голоси Мирних» (civilvoicesmuseum.org).
Переможці-учні отримають цінні подарунки, зокрема, планшети, мобільні телефони, навушники, блютуз-колонки, а вчителі — електронні книжки.
Найактивніші викладачі, які сприяли організації процесу написання есе, отримають спеціальні подарунки від організаторів конкурсу.
Також для всіх переможців, фіналістів та учасників Всеукраїнського конкурсу есе передбачено дипломи в електронному форматі.
Найкращі роботи стануть частиною Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який є найбільшим у світі архівом історій про війну в Україні. На сьогодні архів Музею налічує понад 130 тисяч історій.
Мета конкурсу незмінна: підкреслити значення миру як головної цінності суспільства, розкрити силу духу української молоді, яка в умовах повномасштабної війни знаходить можливості для розвитку і впевнено дивиться у майбутнє.