Допомога, що рятує: головні ініціативи Фонду Ріната Ахметова у квітні 2025 року

У квітні 2025 року Фонд Ріната Ахметова продовжив свою активну діяльність, спрямовану на всебічну допомогу найуразливішій категорії мешканців України. Далі про основні ініціативи та заходи, які Фонд реалізував упродовж місяця.
Музей «Голоси Мирних» провів два публічних інтерв’ю
У квітні Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова провів одразу два публічних інтерв’ю. Вони відбулися у Музеї історії міста Києва у рамках виставки «Щоденники мирних: голоси тих, хто вижив, і тих, хто ні».
Першим гостем став Антон Лягуша — кандидат історичних наук і декан факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE). Під час зустрічі він поділився роздумами про те, як українське суспільство переживає травму війни та дивиться в майбутнє. За його словами, в Україні зростає потужний запит на меморіалізацію: люди прагнуть не лише зафіксувати героїзм і втрати, а й зберегти правду про сьогодення. Дивіться інтерв’ю за посиланням: https://bit.ly/42aSWXH
Другий гість заходу — Влад Троїцький — театральний режисер, драматург, засновник фестивалю GOGOLFEST і фронтмен музичного проєкту Dakhabrakha. У своїй промові він підкреслив важливу роль мистецтва як засобу переосмислення війни та інструменту зцілення. Його думка: саме культура та мистецтво впливають на підсвідомість і допомагає людям «думати серцем». Дивіться інтерв’ю за посиланням: https://bit.ly/3RClX8L
Фонд Ріната Ахметова у рамках сприяння всиновленню дітей-сиріт відвідав інтернати Черкащини
У квітні знімальна група Фонду Ріната Ахметова відвідала п’ять інституційних закладів Черкаської області для оновлення анкет дітей у місцевих інтернатних закладах. Наявність додаткових фото- та відеоінформації про дітей, які чекають на маму й тата, суттєво збільшує їхні шанси на влаштування в сім’ю. За словами керівників закладів, саме такі сюжети допомагають дітям бути поміченими та знайти родину, що є найзаповітнішою мрією для кожного з них. Команда Фонду планує й надалі збирати та оновлювати такі дані, прагнучи, щоби кожна дитина зростала в сім’ї.
Завдяки програмі «Сирітству — ні» вже майже 11 тисяч дітей в Україні знайшли нові родини. Робота триває — після експедицій до інтернатних установ анкети дітей будуть опубліковані на сайті Фонду Ріната Ахметова https://bit.ly/3VI26HK
Гуманітарна місія: передача продуктових наборів до прифронтових регіонів
Фонд Ріната Ахметова також продовжує надавати гуманітарну допомогу прифронтовим регіонам. У квітні продуктові набори були передані для родин із дітьми, які живуть у прифронтових Святогірську Донецької області та Нікополі Дніпропетровської області. Також допомога Фонду надходила до Павлограда, Дніпра, Харкова, Полтави та Запоріжжя. Тривають видачі у «Зеленому центрі» Запоріжжя. Зокрема з початку квітня допомогу там отримали переселенці пільгових категорій з Херсонської, Мелітопольської та Гуляйпільської громад та мешканці Запоріжжя, чиє житло постраждало 21 березня цього року під час одного із найбільших ракетних обстрілів міста. У складі кожного набору — продукти тривалого зберігання: макаронні вироби, цукор, сіль, борошно, крупа, соняшникова олія, консервована квасоля, тушковане м’ясо, паштет, печиво.
Загалом Фонд передав для жителів України майже 13,5 мільйонів продуктових наборів. Допомога надається в рамках програми «Рінат Ахметов — Порятунок життів».
Бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» спрямували на допомогу країні, військовим та мирним людям вже 11,3 млрд грн ($315 млн) від початку повномасштабного вторгнення.
Детальніше — за посиланням https://akhmetovfoundation.org/