Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«До сліз хочеться додому»: журналістка Влада Седан довірила історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

08.07.2022

Влада Седан, журналістка й дружина футболіста збірної України Олександра Зінченка, вже кілька років живе у Великій Британії. Та війну на Батьківщині переживає не менш гостро, ніж її родичі, які залишаються в Україні. 

Рідні Влади живуть у Вінниці. З першого дня війни вони зайняли чітку позицію — ніхто не захотів евакуюватися. Батько, який є судовим медекспертом, став до лав тероборони, а також запропонував свою допомогу у роботі з тілами загиблих у Київській області. Брат та мама виїжджати відмовилися.

«Як я з цим справляюсь? Як і всі українці. Живемо... Боремося на інформаційних фронтах, підтримуємо Україну, наших людей», — розповідає Влада.

У перший тиждень війни, використовуючи свою платформу в Instagram, вона закликала росіян виходити на мітинги, не залишатися байдужими. Але все було марно. Довго не могла спати, здригалася від кожного звуку телефона. Особливо, коли у рідній Вінниці обстріляли телевежу та розгромили аеропорт. 

«Сльози на очі біжать, тому що дійсно дуже хочеться додому... І таких людей, як я, зараз дуже багато в Європі й на Заході України», — каже журналістка.

Влада збирає британські газети, шпальти яких усіяно новинами про Україну, щоби розповісти про ці події своїй доньці, коли дівчинка підросте. Постійно слідкує за новинами з Батьківщини, дивиться трансляцію єдиного українського телемарафону. І щодня допомагає співвітчизникам дистанційно.

«Я хочу подякувати кожному українцю. Керівництву держави, Збройним Силам України, Нацгвардії, поліції, медикам, звичайним громадянам, волонтерам... Україна обов’язково переможе!» — упевнена Влада. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3NUVtux

Свою історію Влада Седан довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це найбільший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею вже налічує понад 20 тисяч історій.

Розкажіть свою історію! Зробити це можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів та рідних долучитися;
— відвідайте портал Музею та натисніть «Розповісти історію»;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001