До Донецька прибула найбільша з початку 2015 року автоколона в межах 16-го Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--ae3e77eb3083a4a6394b7b0a9a6fbf8ee7c2d4ee/9575_0_orig.jpeg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%229575_0_orig.jpeg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%279575_0_orig.jpeg)
Сьогодні, 14 березня, о 20:00 найбільша з початку року автоколона з гуманітарною допомогою від Штабу Ріната Ахметова прибула до логістичного центру Штабу на стадіоні «Донбас Арена» в Донецьку. 47 великовантажних машин у межах 16-го Гуманітарного рейсу доставили продукти, які увійдуть у продуктові та дитячі набори. Це кілька видів круп, соняшникова олія, кільку, тушонку, кукурудзу, вівсяні пластівці, цукор, згущене молоко, дитяче харчування.
«Гуманітарний штаб Ріната Ахметова відправив до Донецька найбільшу з початку року автоколону з благодійною допомогою для мирних жителів Донецької й Луганської областей. 47 машин доставили 900 тонн продуктів — це 75 тисяч «наборів для виживання». Ви знаєте, що сьогодні в містах зони АТО велика проблема з продовольством, і допомога від Ріната Ахметова зараз дуже затребувана. Ми спостерігаємо збільшення кількості сімей із дітьми віком до 2-х років і літніх людей, які вперше звертаються по допомогу, і Гуманітарний штаб готовий надати для них продукти», — розповів Олександр Вишняков, керівник напряму «Гуманітарна допомога» у Штабі Ріната Ахметова.
Перед відправленням до Донецька, автоколона пройшла перевірку й опломбування у присутності представників ЗМІ та батальйону «Дніпро-1». Також весь благодійний вантаж у межах Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова пройшов реєстрацію в Міністерстві соціальної політики, згідно з останніми вимогами законодавства, як гуманітарна допомога. З усіма необхідними пропускними документами автоколона пройшла українську «митницю» і всі блокпости.
Далі на «Донбас Арені» волонтери ФК «Шахтар» розвантажать продукти, наклеять на кожну одиницю спеціальний стикер «Благодійна допомога. Не для продажу», після чого продуктові та дитячі набори сформують і розвезуть на пункти видавання в Донецькій і Луганській областях. Допомога призначена для мирних жителів, які перебувають у зоні АТО, на території, підконтрольній українській владі, а також у населених пунктах на лінії вогню.
Нагадаємо, всього в березні, у межах 16-го Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова, на Донбас заплановано відправити 5 автоколон. Це 202 фури, які доставлять 250 тисяч продуктових наборів і 30 тисяч дитячих наборів для мирних жителів Донецької та Луганської областей.