Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

До Дня усиновлення: історії про війну від українських родин, які виховують прийомних дітей

17.09.2023

Повномасштабна війна стала іспитом для кожного. Прийомні батьки так само, як і всі інші, рятують своїх дітей. Закривають собою під час обстрілів. Або, ризикуючи власним життям, шукають, чим їх погодувати. У День усиновлення Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова ділиться кількома історіями з перших вуст про те, як війну переживають прийомні родини.

Марина з чоловіком та двома дітьми втекли з рідного Донецька до Маріуполя в 2014 році. Там вони стали прийомною сім'єю ще для двох дівчат і переїхали до Бучі. Початок вторгнення застав Марину в Маріуполі, і вона довго не знала, чи жива її сім‘я.

Історія Марини тут: https://civilvoicesmuseum.org/stories/%22kogda-vyletal-samolet-vse-ispytyvali-ledenyashij-uzhas...%22

У Ганни — 10 дітей: 2 народжених нею, і 8 усиновлених. Їхнє селище неподалік від Чернігова дуже постраждало під час обстрілів. Жінка розповідає про страх — власний і своїх дітей  — і вдачу, адже під час одного з обстрілів снаряд, який мав її вбити, не розірвався.

Історія Ганни тут: https://civilvoicesmuseum.org/stories/dityam-bulo-nastilki-strashno-sho-voni-ne-mogli-sebe-opanuvati

Рай на землі. Так про свій будинок на Херсонщині згадує багатодітна мати Наталя. Вони чудово жили із чоловіком та 11 дітьми, із яких 9 є прийомними. Наталія зі сльозами на очах розповідає про «янголів»: тих, хто допомагав на їхньому шляху до безпеки…

Історія Наталії тут: https://civilvoicesmuseum.org/stories/povna-mashina-ditej-a-voni-na-nas-iz-za-kulemeta-tak-divlyatsya-z-nenavistyu

Дар'я Касьянова – програмна директорка міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка Україна» та у минулому співробітниця Фонду Ріната Ахметова – розповіла, як рятувала своїх дітей та як допомагає пережити війну прийомним сім’ям.

Історія Дар'ї тут:  https://civilvoicesmuseum.org/stories/travmy-vojny-izlechimy-no-oni-lechatsya-desyatiletiyami

Кожна  історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.