Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Діти не згадуються в державній програмі з допомоги переселенцям

10.02.2016

Жодне з життєво важливих питань для дітей, які переїхали з окупованої території та зони проведення АТО, не згадується в Постанові №1094 – провідному документі з підтримки тимчасово переміщених осіб (ТПО).

«Я вважаю, принципово неправильно було затверджувати 16 грудня програму щодо підтримки ТПО і жодним словом не обмовитися в ній про дітей. Хочу нагадати, що Донецька область в Україні була лідером за кількістю інтернатних установ та дітей-сиріт», - сказала Людмила Волинець – член міжфракційного об'єднання захисту прав дітей та екс-керівник офісу Уповноваженого Президента з прав дитини в інтерв’ю журналу «Дзеркало тижня».

Експерт звернула увагу на проблеми дітей-переселенців. Це і відмова у документуванні переміщення, бездомність переміщених сімей, де виховуються діти-сироти і позбавлені батьківської опіки, труднощі з адаптацією дітей у нових навчальних колективах, втрата батьківської опіки та невиправдане розміщення дітей в інтернатних установах, відмова в реєстрації факту народження дітей, які народилися на окупованій території, визнання фактів смерті й т.п.

Жодне з цих питань для переселених дітей не вирішене й не визнане.

«Вони (діти, - ред.) в цій програмі згадані аж п'ять (!) разів. І то йдеться лише про туристичні поїздки, благодійні акції, розважальні програми та широке поняття "першочергового задоволення потреб найбільш незахищених категорій переселених громадян із метою запобігання їх стигматизації", - підкреслює Людмила Волинець.

Експерт також вважає безпідставним відновлювати інтернати на звільненій території на фоні указу президента реформувати інтернатну систему виховання дітей.

СИРІТСТВУ - НІ!

за інформацією DT.UA