Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Діти мають зростати у сім’ях»: у рамках сприяння всиновленню дітей-сиріт Фонд Ріната Ахметова відвідав інтернати Житомирщини

14.06.2024

Попри корективи та складнощі, які повномасштабна війна внесла у процес усиновлення, команда програми «Рінат Ахметов — Дітям. Сирітству — Ні!» активно діє — і нещодавно побувала у важливій експедиції до інтернатних установ Житомиру та області, де працювала над підготовкою анкет діточок, які будуть розміщені на сайті Фонду Ріната Ахметова. Завдяки програмі вже понад 10 тисяч українських хлопчиків та дівчат знайшли нові сім’ї.

«Діти мають зростати у щасливих, люблячих сім’ях. Жити у безпеці, отримувати якісну освіту і сприяти в майбутньому відбудові та розквіту нашої держави», — наголосила Оксана Іщук, керівниця проєктів Фонду.

З початком повномасштабної війни в Україні оновлення анкет дітей-сиріт стало неможливим, адже мова йшла про убезпечення найдорожчого скарбу нації — дітей. Тим часом цікавість суспільства до теми усиновлення почала стрімко зростати, оскільки стало очевидним, що війна призведе до збільшення кількості дітей-сиріт.

Тож у 2023 році фахівці Фонду Ріната Ахметова зробили неможливе й одними з перших продовжили свою роботу над створенням відеоанкет дітей-сиріт, бо розуміли важливість надання шансу на сім’ю та безпечне життя дітям, які перебувають в інтернатних закладах. Команда Фонду планує й надалі шукати можливості для збирання та оновлення таких даних, прагнучи, щоб в Україні припинилися страждання дітей.

Ключові напрями діяльності програми «Рінат Ахметов — Дітям. Сирітству — ні!» — це сприяння національному усиновленню, надання підтримки сім’ям опікунів, прийомним сім’ям і дитячим будинкам сімейного типу, проведення вебінарів, тренінгів, онлайн-консультацій, створення фото- та відеоісторій про дітей з інтернатних установ.

За 18 років за програмою «Рінат Ахметов — Дітям» різнобічну підтримку отримали понад 5 млн дітей України. Зокрема, це медикаменти, продуктові набори, слухові апарати, психологічна та фізична реабілітація, можливість відпочивати, розвиватися та реалізувати свою мрію.

Робота триває — після експедицій до інтернатних установ анкети дітей будуть опубліковані на сайті Фонду Ріната Ахметова https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-dityam/rinat-ahmetov-dityam-syritstvu-ni