Діти і війна: наслідки травматичних подій. ОНЛАЙН-ТЕСТ
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--6ed03b0b341b99eb749d0db53195c21600e94c99/2016-01-20874_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222016-01-20874_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272016-01-20874_0_orig.jpg)
Пропонуємо пройти онлайн-тест, присвячений «травмі війни» в дітей. Питальник допоможе батькам визначити, як сильно військові події вплинули на їхніх дітей і яка допомога їм потрібна.
Словом «травма» («психічна травма») позначають стан психіки людини, яка зазнала дуже сильного, шокового впливу, коли її власному життю, або життю людей поряд, а також життю її близьких загрожувала реальна смертельна небезпека. В умовах цієї війни подібні ситуації відбувалися з багатьма людьми, зокрема і з дітьми. На жаль, багато дітей бачили обстріли, загиблих поруч людей, пережили насильство, втрату близьких і багато іншого.
«Травма війни» в сучасних дітей, як показує практика, може проявлятися по-різному. В одних випадках дитина виявляє явні ознаки внутрішнього страждання, її переживання помітні і проявляються в поведінці. В інших — дитина зовні не проявляє видимого занепокоєння й не говорить про переживання, вловлюючи, наприклад, «небажаність» розмов про пережите в її родині, «забороненість» цієї теми або її болючість для близьких.
Зазначимо, що справжню діагностику ознак психічної травми в дитини може зробити тільки фахівець (клінічний психолог, психотерапевт). Для цього важливим є контакт із дитиною, спостереження за нею під час бесіди. Але пропонований тест допоможе вам попередньо зорієнтуватися й оцінити ступінь виправданості ваших занепокоєнь щодо її стану. Також звертаємо вашу увагу, що цей питальник можна використовувати, оцінюючи стан і поведінку дітей віком понад 6 років і підлітків.
Пройти тест можна тут.