Діти Донбасу: мир – це поле в соняшниках
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--6c838f9039203896a675e52b17ad8d0440cf86a9/3%20%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8%20%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BD%D1%8B%D1%85%20%D0%A1%D0%B0%D0%B9%D1%82.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%223+Ystoryy+Myrnyh+Sayt.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%273%2520%25D0%2598%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25B8%2520%25D0%259C%25D0%25B8%25D1%2580%25D0%25BD%25D1%258B%25D1%2585%2520%25D0%25A1%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582.jpg)
Проєкт «Рінат Ахметов – Допоможемо. Історії мирних» – це задокументовані розповіді жителів Донбасу про те, як збройний конфлікт змінив їхнє життя. Це цикл монологів, що слугують нагадуванням усім людям про те, як важливо берегти мир.
Карині Немлієнко з Авдіївки лише 12 років. Та вона вже встигла пережити стільки, скільки не випадає на долю звичайного дорослого. Як у багатьох дітей Донбасу, життя дитини назавжди перевернув збройний конфлікт на сході України. Авдіївка досі залишається однією з гарячих точок регіону. Але Карина назавжди запам’ятала рідне місто, коли його не стрясали залпи важких гармат. До того, як її родині довелося виїхати з Авдіївки.
«Це невелике містечко. Я там ходила до школи, на малювання до Олени Олександрівни. Її добре пам’ятаю», – розповідає дівчинка.
Один зі світлих спогадів колишнього мирного життя – як мама забирала її зі школи, разом ішли в магазин і купували щось смачне, а потім вирушали додому. Але пам’ять Карини зберегла і той жах, що випало побачити на власні очі.
«Коли почався обстріл, ми з подругою забігли в під’їзд і почали плакати. Було дуже страшно», – згадує дівчинка.
Збройний конфлікт у Карини асоціюється з полем, усіяним осколками. Під похмурим небом ним рухаються танки. Мир – теж поле, тільки вкрите соняшниками та квітами. Під чистим небом і яскравим сонцем.
Карина Немлієнко, як і 4500 дітей Донбасу, пройшла курс психологічної реабілітації за проєктом «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо». Її історія збережена Фондом Ріната Ахметова. Робота з документування доль мирних жителів Донбасу триває. Щоб кожен зрозумів, як це важливо: БАЧИТИ. ВІДЧУВАТИ. ДОПОМАГАТИ.