Дім для тих, хто втратив усе: як створювали перший гуртожиток для маріупольців у Дніпрі у партнерстві з Фондом Ріната Ахметова
У Маріуполі Надія Астаніна працювала у міському соціальному гуртожитку, де з 2014 року приймали переселенців з прифронтових населених пунктів Донеччини. Вирвавшись з палаючого міста після початку повномасштабної війни, вона сама стала переселенкою і допомагає землякам. Про те, як створювали тимчасове житло для маріупольців у Дніпрі, Надія розповіла Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
«Одне з основних питань, які мешканці піднімають, що їх турбує, болить, — це забезпечення тимчасовим житлом», — зазначає Надія, яка зараз виконує обов’язки директорки Маріупольського соціального гуртожитку, що відкрився на базі центру «ЯМаріуполь» у місті Дніпро.
До створення затишку для переселенців з Міста Марії долучився Фонд Ріната Ахметова, облаштувавши у гуртожитку зони спільного користування для доросліх і дітей у рамках пілотного проєкту #ЯМаріупольЖитло.
«Фонд Ріната Ахметова надав побутову техніку — це холодильники, морозильні камери. Обладнав кімнату коворкінгу — меблями, ноутбуками. Обладнав наш прекрасний хол: кавомашина для того, щоб зручно було людям тут перебувати, дивани. Обладнав дитячу кімнату. Все було враховано для дітей різного віку, щоб їм було цікаво», — розповідає Надія.
У жовтні 2022 року в першому гуртожитку стартували ремонтні роботи. Його підготували до заселення всього за 4 місяці. Цей гуртожиток став новим тимчасовим домом для 127 переселенців з Маріуполя. 55 з них діти, 7 з яких мають інвалідність.
Фонд і надалі підтримуватиме проєкт: протягом року близько 4000 найнезахищеніших маріупольців зможуть отримати таке житло. Щоб подати заявку, зверніться до Маріупольської міської адміністрації або в центри «ЯМаріуполь».
Історію Надії Астаніної ви знайдете на порталі Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова:
"Музей Голоси Мирних" - "Найбільша потреба переселенців з Маріуполя – це тимчасове житло…"