Державна підтримка студентів-переселенців: грошей немає
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--b886b9785bde6abd5ac5e17ff0bbfdec16c4fc84/2016-07-22687_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222016-07-22687_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272016-07-22687_0_orig.jpg)
Команда Донбас SOS направила Міністерству освіти й науки (МОН) запит про перебіг погодження проекту Постанови про державну підтримку студентів.
Нагадаємо, у травні 2015 року було прийнято Закон України № 425–VIII, яким передбачається державна підтримка для отримання професійно-технічної та вищої освіти студентам-переселенцям, учасникам бойових дій і їхнім дітям, а також дітям, чиї батьки постраждали в районі проведення АТО під час бойових дій або збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту. Ще влітку 2015 року Кабмін мав розробити і прийняти порядок і умови надання такої державної допомоги, але розробка й погодження документа триває вже рік.
Під час ініційованої зустрічі за участю студентів-переселенців у наприкінці травня цього року представники МОН повідомили, що проект Постанови вкотре надіслано на погодження міністерствам, і це питання на особистому контролі в Міністра освіти й науки.
Однак, Міністерство фінансів своїм липневим листом повідомило МОНу, що в держбюджеті грошей на програму підтримки студентів немає і, відповідно, проект Постанови не було погоджено.
А тим часом студенти, у яких утворилася «заборгованість» за гуртожитки через невиділення Кабміном коштів на виконання Закону, і далі стикаються з проблемами у вишах: від загроз виселення до відмови підписати обхідні листи для отримання дипломів.
Для тих студентів, кому раніше надавали пільги відповідно до Закону й тепер вимагають їх назад, є два шляхи для виходу із ситуації, що склалася:
І. Об’єднуватися в ініціативні групи у своїх вишах і вести переговори з керівництвом ВНЗ щодо списання «боргів».
ІІ. Опротестовувати вимоги ВНЗ у суді – для цього потрібно мати письмову заяву від керівництва вишу про те, що студент має повернути надану раніше пільгу.