Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Автоколона з продуктами від Штабу Ахметова в Донецьку — через 15 днів і 9 спроб

18.06.2015

18 червня, у другій половині дня, автоколона з продуктами від Гуманітарного штабу Ріната Ахметова прибула до логістичного центру на стадіоні «Донбас Арена». Перетнути лінію дотику вдалося з 9-ї спроби. 31 навантажена машина доставила 620 тонн продуктів для мирних жителів Донбасу, які залишилися на не підконтрольній Україні території.

«Сьогодні вранці 10 машин, які не встигли пройти митний огляд на КПП до його закриття вчора ввечері, приєдналися до решти машин. Колона в повному складі, з 31 машини, прибула на «Донбас Арену». Всього доставляння цієї колони до Донецьк зайняло більше двох діб із ночівлею в Артемівську. Багато часу пішло на митний огляд і внесення паспортних даних усіх водіїв колони в базу даних на КПП в Артемівську, згідно з новим порядком СБУ. Водночас ми проходили перевірку в загальній черзі. Під час перетину цього пропускного пункту відстань збільшується на 100 кілометрів. У таких умовах ми порушуємо інтенсивність постачання допомоги й не можемо своєчасно забезпечувати людей продуктами», — прокоментував Олександр Вишняков, керівник напряму «Гуманітарна допомога» Штабу Ріната Ахметова.

Митний огляд і всі блокпости на шляху проходження автоколона пройшла з повним пакетом документів, який підтверджує якість продукції, і перепустками. Також був наявний наказ Міністерства соціальної політики про визнання вантажу гуманітарним.

Нагадаємо, 15 днів через закриття блокпостів у секторі «Б» і недопуск автоколони 13 червня на цьому ж блокпосту під Артемівськом представниками батальйону ЗСУ «Патріот» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова не міг доставити продукти для найбільш незахищених категорій мирних громадян за лінією дотику. Весь цей час автоколона перебувала в Кураховому й очікувала відкриття блокпостів у секторі «Б».

За два тижні відставання від графіка планових постачань склало понад 200 тисяч дорослих наборів виживання й понад 20 тисяч дитячих наборів. На сьогодні в Донецькій і Луганській областях, за лінією дотику, закрито 25 із 30 пунктів видавання допомоги від Штабу Ахметова через брак запасів наборів виживання на складі в Донецьку.

Сьогодні на «Донбас Арені» волонтери ФК «Шахтар» візьмуться до розвантаження колони, і вже до понеділка буде сформовано 40 тисяч дорослих наборів виживання, що дозволить відновити видавання в пунктах Штабу на не підконтрольній Україні території.

14 червня Штаб Ріната Ахметова виступив із закликом виробити і прийняти чіткі та прозорі, позбавлені політики правила і процедури доставляння та розподілу гуманітарної допомоги на Донбас. «Гуманітарний штаб ще раз просить коридор, і найкращим місцем для нього буде пункт у Волновасі, — заявила сьогодні під час прес-брифінгу координатор Гуманітарного штабу Римма Філь. — Ми звертаємося до всіх міжнародних організацій, які також зазнають труднощів із доставлянням гуманітарних вантажів. Ми направили заяву в усі можливі інстанції, у якій просимо про те, щоб гуманітарні вантажі потрапляли до мирних жителів, тому що впевнені — не можна кидати людей у біді».

За даними ООН, на Донбасі, за лінією дотику залишаються 3,2 мільйона людей, велика частина з яких відчуває брак продуктів харчування.